Pes a zahrada

 

Pes dovádějící na zahradě patří ke klasickému idylickému obrázku v představách všech vášnivých pejskařů. Pro chov a dovádění zvířete, by měla být každá taková zahrada patřičně uzpůsobená psím potřebám. Poradíme vám, jak upravit vaši zahradu tak, aby usnadnila vašemu pejskovi žití na ni a ještě ho ochránila před zbytečným nebezpečím. V první řadě udržujte vaši zahradu bez toxinů. Mnoho zahradních rostlin a chemických přípravků mohou být pro vaše mazlíčky jedovaté! Dopřejte psovi kvalitní výběh a místo na hraní. Stále platí pravidlo, že unavený pes nezlobí, narozdíl od znuděného pejska ze kterého kouká malér. Nezapomínejte, že i psi se mohou na slunci spálit či plně zkolabovat.

Pes a bezpečnost na zahradě

Pokud na zahradě nemáte stromy, pak je vašemu pejskovi potřeba nějakým způsobem zajistit stín. Nejlepším řešením by byla psí bouda či nějaký přístřešek. Protože pes na zahradě většinou dovádí a rychle se unaví, zajistěte, aby měl neustálý přísun vody. Pokud je váš pes milovník vody, můžete mu nainstalovat provizorní fontánku či jezírko.

Každý pes by měl mít na zahradě vymezené hranice. Můžete mu ohradit část zahrady či pro něj vytyčit zóny probíhající celou zahradou. V obou případech budete mít jistotu, že váš pes není ohrožený auty či kolemjdoucími sadisty. Nikdy nezapomínejte na odpuzovače klíšťat, hmyzu a jiných parazitů!

 

Chraňte vašeho psa před nepříznivými vlivy přírody

Jak už jsme již zmiňovali výše, každý pes pohybující-se v přírodě či na zahradě musí být dostatečně chráněný před klíšťaty. Opatřete mu proto vhodná antiparazitika, která vašeho psa ochrání i před řadou vážných onemocnění.

Obojky, pipety, spreje, kapky, odpuzovače a jiné antiparazitika si můžete z pohodlí vašeho domova objednat na internetových stránkách mujmazlik.cz kde naleznete širokou nabídku těchto užitečných preparátů proti škůdcům. Aplikují se na kůži nebo srst vašeho mazlíčka.