Dají se u nás ještě vůbec najít specialisté na roubenky a pravé dřevěné stavby?

 

Pojem dřevostavba dostává v posledních několika letech poměrně odlišný význam, než tomu bývalo dříve. Moderní dřevostavby nemají s klasickými dřevěnými stavbami společného skoro nic. Základní materiál je sice stejný, ale technologie výstavby a vlastně i využití materiálu je diametrálně odlišné. Najdou se ještě vůbec odborníci, kteří by se i v dnešní době specializovali na výstavbu roubenek a klasických dřevěných staveb?

 

Najdou, ale musíte hledat!

Většina firem, které se specializují na výstavbu dřevostaveb se specializuje především na moderní stavby. U moderních dřevostaveb je postavená jen dřevěná základní konstrukce, ještě spojovaná kovovými úhly a hlavním materiálem jsou spíše dřevotřískové desky. Moderní dřevostavby bychom mohli označit spíše jako dřevotřískové stavby. Firmy specializované na moderní dřevostavby nemají se stavbou klasických dřevostaveb většinou žádné zkušenosti. Pokud tedy máte zájem o roubenky, poloroubenky nebo o klasické dřevěné stavby, musíte hledat poněkud odbornější firmy. To ale neznamená, že se žádné takové nedají na našem trhu sehnat. Důkazem by mohla být společnost Kompletní Stavby Roubal s.r.o.

 roubal

Kompletní Stavby Roubal s.r.o. neboli roubenkyroubal.cz

Podle názvu společnosti Kompletní Stavby Roubal s.r.o. byste možná ani nepoznali, že se jedná o jednoho z největších specialistů na výstavbu roubenek, poloroubenek a roubených staveb u nás. Tato firma se totiž specializuje výhradně na klasické dřevěné stavby. Ty mohou být vystavěny v klasickém i retro stylu. Výstavba probíhá z tradičních a vysoce kvalitních dřevin a jsou využívány tradiční postupy. Společnost má na svém kontě mnohaleté zkušenosti a několik desítek vystavěných roubenek a poloroubenek převážně v Krkonoších. Právě pro tuto oblast jsou klasické dřevěné stavby typické. To ale neznamená, že musí být využity jen zde. Firma Kompletní Stavby Roubal s.r.o. vám postaví roubenku kdekoli si budete přát.

 

Kompletní informace najdete na www.roubenkyroubal.cz