Jak vybrat ideální hračku pro psa?

Psi dokáží být našimi věrnými přáteli, umí nás ochránit před nepřítelem a za to vše si žádají jediné – slušné zacházení. Je třeba si uvědomit, že naši čtyřnozí kamarádi jsou také tvorové hraví. Nezáleží na tom, jestli máte doma malého psa nebo třeba bernardýna, každý pes si chce hrát, takže byste mu rozhodně měli pořídit nějakou tu hračku. Jakou a kde koupit výhodně?

Pes se musí bavit

I mezi psy existují obrovské rozdíly. Jednomu bohatě postačí, když mu budete házet aport, jiný pes se vám ale na běhání „vykašle“ a bude radši, pokud dostane něco na kousání, třetí pes může toužit po inteligentní zábavě atd. Výběr hračky je proto nezbytně nutné podřídit povaze psa.

Nepřehánějte to, nastala by nuda

Při výběru hraček pro psy platí stejné pravidlo, jako při výběru her pro děti. Pokud to přeženete a koupíte hraček hodně, psa to po nějaké chvíli přestane bavit. Hraček si nebude všímat a bude vyžadovat nové, takže se vám to může i dost prodražit.

 

Jaké jsou ty nejlepší?

Existuje jen jeden typ hraček, kterým uspokojíte každého psa. Jsou to speciální plyšové hračky pro psy. Je to z toho důvodu, že pes s nimi hraje i jako se svým společníkem. Plyšovou hračku si mohou „žužlat“ nebo se k ní i přitulit. Je však nutné, aby se skutečně jednalo o hračky určené psům. Tyto mají zesílené švy, takže nedojde k jejich snadnému rozpárání či prokousnutí, jako by tomu mohlo být v případě klasických hraček pro děti. Dobré je, pokud má taková hračka navíc ještě pískátko či chrastítko. Na trhu jsou například i speciální dentální hračky, díky kterým můžete zlepšit zdraví chrupu vašeho psa. Tyto hračky pro psy jsou vyrobeny z gumy a mají speciální tvar, takže při každém skusu si pes masíruje dásně a ze zubů odstraňuje plak.

Bohatý výběr hraček pro psy najdete na www.mujmazlik.cz.