Už víte, jak vybrat ty nejlepší bezpečnostní dveře?

Bezpečnostních dveří je dnes na trhu celá řada. Jejich výběr proto není žádná maličkost. Abyste se v záplavě modelů neztratili, sepsali jsme pro vás několik rad, jimiž se při výběru můžete řídit. Doufáme, že vás dovedou k vašim vysněným dveřím, které ochrání vás i majetek.

 

Správná bezpečnostní třída

Bezpečnostní třída je jedním z nejhlavnějších parametrů, jimž musíte věnovat pozornost. Řiďte se pravidlem, že čím vyšší třída, tím větší odolnost dveří. Doporučujeme kupovat bezpečnostní dveře s označením třídy alespoň 3 a 4. Nižší hodnoty jsou spíše vyhozené peníze a o kvalitě dveří nemůže být moc řeč. Svůj účel totiž nesplní. Lze je překonat běžnými typy nářadí při použití minimálního úsilí, a to byste určitě nechtěli.

 

Zámek jedině s kováním

Kvalitní zámek jde ruku v ruce s celkovým zabezpečením vaší domácnosti, kanceláře či jiného objektu, který potřebujete ochránit. Jak by měl takový zámek vypadat? V první řadě to jsou bezpečnostní cylindrické vložky do dveří, na níž se nevyplatí ušetřit. Třída cylindrické vložky by měla v každém případě korespondovat s dveřmi. Samozřejmostí by mělo být i bezpečnostní kování vyrobené z té nejkvalitnější oceli, které lze montovat pouze z vnitřních prostor.

 

Se starými zárubněmi se rozlučte

Rozhodli jste se pro bezpečnostní dveře, ale nevíte, co se starými původními zárubněmi? Ty musejí bohužel pryč. Se starými zárubněmi by se z vašich nových a drahých dveří staly obyčejné, které násilnému vniknutí nedokážou zabránit. Bezpečnostní dveřní rámy se vyrábějí z nekompromisní tlusté oceli a následně se vylévají betonem. K instalaci a montáži doporučujeme přizvat odborníky, abyste měli jistotu té nejvyšší možné bezpečnosti. S výběrem, montáží a dalšími případnými dotazy vám pomohou specialisté ze společnosti Erkado.