Jak za vytápění domu letos zaplatit méně?

Bydlení v rodinném domě má mnoho výhod a také proto o něm mnoho lidí sní. Kromě nich má ale i své nevýhody v podobě vysokých nákladů za vytápění. Jak je snížit a ušetřit za letošní zimu až třetinu?

Když nám vysoké faktury za vytápění začnou přerůstat a chceme částky na nich uvedené snížit, v podstatě máme jen dvě cesty, jak to udělat. Najít levnější zdroj tepla, což ale může mít za následek používání nekvalitních surovin s nižší výhřevností, což nás v celkovém součtu vyjde dráž. Nebo se pokusit teplo v domě udržet, tedy investovat do zateplování a izolací. Tradiční formy zateplení, jako je výměna oken a izolace fasády, sice pomůžou, ale návratnost investice je velmi dlouhá a navíc se musí dělat v létě. Foukaná minerální izolace stropu je ideálním řešením, jak teplo doma udržet způsobem, který je osvědčený.

Na rozdíl od přímých zásahů do domu při výměně oken nebo dveří je foukaná izolace vhodná pro realizaci kdykoli, tedy i během topné sezóny. Výhodou technologie foukání je rychlá a aplikace, hotová již za pár hodin a bez nepořádku v domě i jeho okolí. Nemusíte shánět lešení, přemýšlet nad uskladněním rolí izolačního materiálu nebo se omezovat v běžném fungování. Jak už název napovídá, aplikuje se izolace pomocí foukání, kdy je na určené místo izolační materiál přiveden pomocí hadice ze zásobníku umístěného na nákladním autě před domem. Tou se pak minerální vlna fouká a vytváří souvislou vrstvu bez rizika vzniku tepelných mostů. Minerální vlna je nehořlavá, hypoalergenní a odolává i škůdcům a bakteriím, neslehne se ani nenasákne vodu a tak je zaručena její dlouhá životnost.

Foukaná izolace je moderní technologie, která k nám přišla ze skandinávských zemí, kde je zateplený dům pomocí kvalitní a efektivní technologie naprostou nutností. Izolovaný strop v zimě zabrání unikání tepla a v létě udrží příjemnou teplotu v podkrovních místnostech a ochrání je před přehříváním.