Dlažba s designem dřeva

Dřevo nás provází celým životem a nezáleží na tom, zda jsme movití nebo chudí, staří nebo mladí, ani na které části zeměkoule žijeme. Je to základní stavební materiál, který prostupuje generacemi i styly a přesto nikdy nevyjde z módy. Jeho přirozené vlastnosti ale umí pěkně potrápit všechny, kdo s ním zacházejí nebo ho užívají. Jak zhodnotit pouze jeho pozitivní vlastnosti a potlačit negativa ve specifické části staveb, kterou jsou podlahy? Volbou keramických dlaždic a obkladů s designem dřeva. Pokud naše rozhodnutí podpoříme podlahovým vytápěním, dosáhneme ideálu, který nám bude věrně sloužit dlouhá léta.

Výhody keramické dlažby
Keramická dlažba s povrchem imitujícím dřevo je určena pro všechny milovníky dřevěných podlah, kteří pochopili výhody tohoto spojení. Ve chvíli, kdy se rozhodujete, jaký typ podlahy si pořídíte do svého domu či bytu, stojíte před volbou několika možností. Nejčastější je rozhodování mezi dlažbou a dřevěným masivem. Na levou misku pomyslných vah dejte vlastnosti keramické dlažby s povrchovou úpravou v designu dřeva, kterými jsou praktičnost, široká škála struktur a barev, jednoduchý způsob kladení, minimální údržba, vysoká životnost, stálost a dobrá cena.

image002

Proč dát přednost keramické dlažbě?
Na druhou misku budeme klást vše, co potřebujeme k dokonalé podlaze z masivu. Napřed nastoupí parta mistrů kladečů, kteří dřevěnou podlahu musí odborně položit, zbrousit a nalakovat nebo napustit impregnací. Proces přebroušení a lakování se bude po čase opakovat. Údržba je celkem jednoduchá, použijeme na ní pouze drahé speciální přípravky na dřevo. Ještě horší je to s cenou. Ta je podstatně vyšší než u keramiky. V zásadě platí, že když si pořídíme tu nejobyčejnější dřevěnou podlahu, zaplatíme za ni podstatně víc než za luxusní keramickou. O rozdílu v ceně za jednoduché položení dlažby a náročném pokládání dřeva ani nemluvě.
Další problém nastává, jestliže chceme dřevěnou podlahu v koupelně. Protože dřevo reaguje na vlhkost i teplotní změny, je velmi pravděpodobné, že podlaha či obložení z něj začnou po čase pracovat.

Čisté a efektní řešení všech ploch najednou
Levá strana vah už jasně vítězí, a to jsme ještě pozapomněli na zahradu. Jednou z obrovských předností keramiky je možnost jejího použití jak v interiéru, tak i v exteriéru. Mít stylově čistý dům s jednotnou podlahou s designem dřeva, jenž by plynule ve stejném tónu pokračoval na schodech, vedoucích na terasu, zídkách a chodnících až do zahrady a spojil se v jeden logický a harmonický celek, to je sen mnoha lidí. Díky keramickým dlaždicím se vzory dřeva můžete snadno svůj sen proměnit v realitu a nemusíte se bát dramatických nákladů.

V cenách od 888 Kč/ m2 až po 3.684 Kč/ m2 vám dřevěnou keramiku Legno nabízí ASSO, s.r.o. Přijďte se podívat do showroomu v Biskupské 8, v Praze nebo na www.asso.cz