Půdní byt nebo mezonet?

 

Je zapeklitá otázka. V současné době ji řeší mnoho lidí, kteří touží po moderním stylu bydlení. Právě tyto dva typy bytů patří k vůbec nejkrásnějším. Nabízí jejich majitelům vzdušný prostor, který klasický byt nabídnout nemůže. Podíváme se na tuto problematiku trochu blíže – představíme si hlavní výhody i nevýhody a nabídneme i tip na místa, kde se v současné době dají koupit ty nejkrásnější byty za rozumné ceny.

 

Výhody a nevýhody mezonetových bytů

Mezonetové byty jsou vlastně spojením dvou bytů v jednom. V dolní části se nacházejí užitné prostory jako kuchyně a obývací pokoj, nahoře potom pokoje typu ložnice a koupelna. Oddělena je tak část aktivní a soukromá, což je jejich největší výhodou a důvodem, proč jsou i tolik populární. Mají do detailu promyšlené prostory, jejich ozdobou je schodiště, což jim dává luxusní nádech. Většinou mají velký počet oken a patří k nim terasa nebo balkon, což bydlení zpříjemňuje. Může to být současně i jejich malá nevýhoda, protože pokud není dům zateplen, může to znamenat vyšší náklady na vytápění. Velkou výhodou těchto bytů je prostornost, která dává možnost i k extra modernímu a osobitému zařízení interiéru. Jsou skvělou volbou pro ty, kdo chtějí bydlet dynamicky. Velmi krásné byty je možné v současné době koupit na Praze 2 a zajímavé možnosti nabízí i lokalita Nové Říčany.

 

Výhody a nevýhody půdních bytů

V současné době prodej půdních bytů stoupá. Vznikla totiž řada nových, které nabízejí úchvatné prostory pro spokojené bydlení. Největší výhodou půdních bytů je jejich prostor. Většinou se jedná o velké místnosti, jejich kouzlo zvýrazňují trámy. Půdní byty mají atypické řešení, takže je možné si s uspořádáním vnitřního vybavení krásně pohrát. Nevýhodou může být nižší strop a střešní okna. Někdy v bytě zcela chybí klasická okna, takže není možný výhled do okolí. Na to se ale dá zvyknout.

U obou typů bytů rozhodně převažují výhody nad nevýhodami. Pokud uvažujete o moderním bydlením, zvažte tyto dvě varianty a pozor – o tyto byty v Praze je enormní zájem, takže ty nejlepší rychle mizí.