Jaké jsou možnosti při výběru klimatizace do bytu a na co si dát při nákupu pozor?

Do moderní domácnosti nepochybně patří klimatizační jednotka. Slouží k tomu, abyste doma měli ideální teplotu v jakémkoliv ročním období. Na výběr je dnes v obchodech celá řada modelů a značek. Jak se zorientovat?

 

Ujasněte si, co od klimatizace očekáváte

Před nákupem klimatizace do bytu či kanceláře je rozhodně na místě zvážit, zda ji hodláte využívat celoročně, nebo vám stačí pro osvěžení vzduchu během parného léta. Pokud platí spíše druhá varianta, stačí poměrně malá investice do mobilní klimatizace. Dá se snadno přemístit z jedné místnosti do druhé, k jejímu zapojení není nutné provádět žádné stavební úpravy. Požadujete-li skutečně kvalitní a moderní prvek do vaší domácnosti, pak se vyplatí trochu větší investice do split klimatizace. Skládá se ze dvou částí. Jedna z nich je trvale umístěna vně objektu, aby během chodu nerušila, druhá je pak umně zabudována přímo v místnosti, v níž má sloužit. Výhodou je kromě minimální hlučnosti i efektivita. V současné době lze navíc už zcela bez problémů pořídit výkonné multisplit klimatizace, které mají hned několik vnitřních jednotek, takže jsou takovéto klimatizace schopné regulovat teplotu a kvalitu vzduchu klidně v celém rodinném domě.

Před nákupem a instalací klimatizace je rozumné se obrátit na zkušené a specializované prodejce. Dokážou vám totiž na základě velikosti místnosti a dalších parametrů odborně poradit, jaký druh a velikost klimatizace pro vás bude nejvhodnějším řešením.

 

Značky, které dominují na českém trhu

K nejoblíbenějším produktům v tuzemsku dlouhodobě patří klimatizace Panasonic, ke špičce z hlediska kvality se ale rozhodně řadí rovněž klimatizace Daikin, případně klimatizace Samsung. Tito výrobci nabízejí moderní produkty, které mají řadu inovativních prvků, jež zjednodušují ovládání, snižují hlučnost a energetickou náročnost.