Nižší náklady na vytápění? Pomůže izolace!

Při pohledu z okna už se začínáme těšit na jaro a teplé počasí, zatím ale stále trvá zima a v domě musíme topit. Každý den, kdy musíme vytápět, nás ale stojí peníze a tak samozřejmě hledáme možnosti, jak ušetřit.

Zima byla mírná, opravdové mrazy se nám na většině míst vyhnuly a tak doufáme, že celkové vyúčtování za topnou sezónu dopadne dobře. Nad tím, jak náklady snížit, ale budeme přemýšlet stále, protože spoléhat se na počasí opravdu nejde. Základem je dobře izolovaný dům, což znamená nejen zateplená okna, dveře a fasáda, ale také omezení úniků tepla. Právě tepelné ztráty jsou často velkou položkou v celkovém rozpočtu. Abychom v domě udrželi příjemnou teplotu, musíme víc topit, tedy čím víc tepla nám unikne, tím víc zaplatíme. Nejvíce tepla uniká stropem, na který většinou při zateplování domu zapomeneme. Řešením je foukaná minerální izolace, která zabrání teplu, aby unikalo z domu pryč a udrží ho v domě, čímž může pomoci snížit náklady na vytápění až o třetinu.

Samotná aplikace foukané izolace zabere jen pár hodina  téměř vás nevyruší z běžného života. Nemusíte stavět lešení, shánět pomocné dělníky ani skladovat spoustu věcí. Na určené místo se totiž izolační materiál fouká hadicí propojenou se zásobníkem materiálu. Ten je umístěn, spolu s  dalším vybavením, na nákladním autě zaparkovaném před domem. Jako izolační materiál se používá nehořlavá minerální vlna, která odolá plísním a škůdcům, nenasákne vodu a ani po letech neslehne.

Foukaná izolace je jednoduché a praktické řešení pro použití u novostaveb i starších domů. Vhodná je také pro opravu staré nebo špatně položené izolace. V létě ochrání váš dům před přehřátím a v zimě udrží teplo uvnitř, takže nebudete muset tolik topit. Ušetřit tak můžete až třetinu nákladů na vytápění.