Když matraci, tak zdravotní! Proč, jak a kde?

 

Na volbě matrace záleží a kdo říká, že ne, tak se hluboce mýlí. Matrace přímo ovlivňuje kvalitu spánku. Chcete-li se vyspat „do růžova“ je třeba o volbě typu matrace přemýšlet. Nejlepší vlastnosti mohou nabídnout zdravotní matrace, které se od obyčejných výrazně liší. Dobrá zpráva je, že za kvalitu si v tomto případě nemusíte draze připlácet. Jakou vybrat a kde koupit výhodně? Dozvíte se právě v tomto článku.

 

Jaká musí splňovat kritéria?

Aby mohla být matrace označena za zdravotní, musí projít klinickými testy, při kterých se zkoumá vliv matrace na lidské zdraví. Jestliže splní všechna náročná kritéria, je zařazena do skupiny zdravotnických prostředků a je možné ji koupit levněji, protože se pro ni vztahuje snížená sazba DPH. Základní charakteristikou takových matrací je speciální konstrukce. Zdravotní matrace mají několik zón, z nichž každá je přizpůsobena různým částem těla tak, aby jim poskytla ideální oporu. Díky tomu může celé tělo během spánku efektivně regenerovat a získávat tak energii pro další den.

 

Měli byste vědět, že: pokud se jedná o certifikovanou zdravotní matraci, tak funguje současně i jako prevence proti stresu, onemocněním páteře a kloubů a podporuje i optimální krevní oběh.

 

2 tipy na výhodný nákup pro vás!

Jestliže se rozhodnete pro zdravotní matraci, kupujete si tím zdraví na řadu let. Vybrat z bohaté nabídky nemusí být lehké. Připravili jsme proto pro vás hned 2 zajímavé tipy matrací, které patří mezi TOP!

Matrace Lucy Bio Greenfirst

Tuto matraci vyrábí česká firma PURTEX s.r.o. Má 7 anatomických zón pro optimální oporu těla. Zajímavostí matrace je její jádro, které je vyrobené z BIO pěny GREENFIRST ®. Kromě maximálního pohodlí matrace nabízí aktivní ochranu proti roztočům i prachu, je proto i ideální volbou pro alergiky. Matrace má speciální bioaktivní úpravu na bázi přírodních rostlinných esencí z citronu, levandule a eukalyptu. Spaní na ní je luxusním a provoněným zážitkem!

 

Matrace Adriana Coolflex

Pochází od stejného výrobce a má 7 aktivních zón pro zdravý spánek. Ložné plochy matrace tvoří speciální desky ze studených pěn Coolflex a Coolflex Flexi. Díky tomu se matrace dokonale přizpůsobí tvaru lidského těla a nabízí tak zdravé spaní a příjemnou relaxaci.

Kde koupit?

Oba tyto typy i další kvalitní zdravotní matrace je možné výhodně koupit na matrace-webstr.cz. Kromě jiného zde nabízí i matrace na míru!