Když nábytek z masivu tak takový, aby opravdu vydržel!

Kvalitě nábytku se v současnosti přikládá stále větší důraz. Už pomalu odchází vlna, kdy domácnosti kupovali přehnaně levný nábytek, který se po pár měsících zničil a opotřeboval a tak se zajel koupit nový. V dnešní době se klade důraz na designovou dokonalost vybavení interiéru, která vydrží dlouhá léta. Tedy i nábytek musí být dostatečně kvalitní a musí dlouhá léta vydržet v perfektním stavu. Stále větší poptávka je tedy po kvalitním nábytku z masivu.

 

Nábytek z masivu ještě není zárukou kvality

Velké procento zákazníků se domnívá, že nábytek z masivu je automaticky spojením kvality, dlouholetosti a odolnosti. Ovšem ve všech případech to rozhodně pravda být nemusí. Na trhu jsou bohužel prodávány i takové druhy nábytku, které tato kritéria rozhodně nesplňují. Jak poznat kvalitní nábytek z masivu. Rozhoduje především druh dřeva, technologie výroby a také síla materiálu. Některé druhy masivního nábytku mají nedostatečnou sílu materiálu a nevydrží ani několik měsíců využívání.

 

 br_dinning_room_1

 

Mezi opravdu kvalitní se řadí například dubový nábytek 

Pokud se zaměříme na dřeviny, ze kterých je nábytek z masivu vyráběn, rozdělení by mělo být především na měkké a tvrdé dřeviny. Měkké dřeviny jsou třeba smrk nebo borovice. Jsou méně odolné proto opotřebení i poškození nárazem a z hlediska designu nemají ani tak zajímavou strukturu dřeva. Dubové dřevo e přesný opak. Jedná se o tvrdou dřevinu, vysoce odolnou proti poškození i opotřebení a struktura a barva dřeva se řadí k nejzajímavějším. Dubový nábytek je tedy tím opravdu kvalitním nábytkem z masivu.

 

Ještě záleží na provedení 

K tomu, abyste dokázali vyrobit kvalitní produkt, nestačí jen vysoká kvalita základního materiálu, ale také jeho precizní zpracování. Jak má být kvalitní dubový nábytek z masivu vyroben? Na to se můžeme podívat do nabídky společnosti AV Interiéry, specialisty na prodej nábytku z masivu. Dubový nábytek je jednou ze základních kategorií této společnosti a svým klientům jej dodává ve spolupráci s anglickou firmou Fortune Woods. Každá část nábytku je vyrobena ze 100% masivního dubového dřeva. Jednotlivé díly jsou upevněny na pero a drážku, tedy klasickým způsobem.

 

srd_bed_room_02

 

Kompletní nabídku najdete na www.avinterieryshop.cz.