Jímky nemusí být pouze na splašky

Pod pojmem jímka si většina z nás představí nádrž, která je vyhrazena pro odpadní vodu z domácnosti a všechno, co je v ní obsažené. Ježe jímky už dávno nejsou pouze velké betonové zapáchající nádrže na odpadní vodu z domácností. Pojem jímka má v dnešní domě mnohem širší využití, než tomu bývalo dříve. Největší vliv na tom má zejména materiál, ze kterého se nyní vyrábí.

 

Z čeho se jímky vyrábí?
V dnešní době se nejčastěji jímky skládají z jednoho celoplastového kontejneru z polypropylenu. Takové jímky najdete po celém území naší republiky. Můžete hledat jímky Žďár nad Sázavou, jímky Slavonice, jímky Praha, jímky Havlíčkův Brod i jímky Třebíč a všude se setkáte s těmito výrobky. Jedná se o materiál, který je vysoce voděodolný, nedrží se na něm usazeniny a je velmi pevný. Právě proto je tolik vhodný pro výrobu jímek.

 

jímka

 

Kde se dá také využít?
Jímky najdou velké využití v případě šetření vody v domácnostech. Plastové jímky mohou být totiž místem, kde můžete zachytávat a skladovat dešťovou vodu. Tu pak můžete využívat a šetřit tak vodu z vodovodního řádu. Dešťová voda může být využita na zalévání zahrady, splachování WC, ale třeba i na praní prádla v pračce. Stačí jen, aby byla jímka kvalitně vyrobena a vybavena příslušenstvím.

 

Kde najít takové jímky?
Jestli chcete jímky na vodu, které by byly schopné skladovat a dále využívat dešťovou vodu, můžete kontaktovat společnost Ekoplast. Tato firma vyrábí plastové jímky na vodu z vysoce kvalitních materiálů a za použití moderních technologií. Kvalita jímky je tečdy dostatečně zaručena. Ekoplast vám navíc dokáže jímku navrhnout a vybavit tak, aby dokonale plnila funkce, které od ní budete očekávat.

 

Kompletní informace naleznete na www.ekoplast.cz