Klima papírem tvořené

Zpracováním sběrného novinového papíru vzniká Climatizer Plus – špičková izolace proti horku.

Léto budiž požehnáno, ale když je toho žehnání moc, rádi utečeme do stínu stromů nebo domů ke klimatizaci. Přehnané slunění je škodlivé a stejně tak není prospěšný i dlouhodobý pobyt v přílišném chladu klimatizace. Existuje jednoduché řešení, ekonomicky výhodné, zdravotně prospěšné a hlavně – přirozené. Ušetříte peníze i zdraví.

 

Noviny v akci

Dá se říci – „svůj k svému“: stejně tak jako strom poskytuje stín venku, tak celulózová izolace dokáže chránit před nadměrným teplem doma. Vypadá to jako hříčka, ale přitom to je přirozený koloběh – ze stromu je papír, z papíru noviny, ze starých novin Climatizer Plus. Výsledek: venku 32oC ve stínu, doma 23oC bez klimatizace.

 

Climatizer Plus

     Foukaná celulózová izolace z portfolia systému Compri tuzemské firmy Ciur je totiž vyráběná patentovanou technologií právě ze sběrného novinového papíru. Vlákna z něj získávaná jsou izolantem, který se velmi dobře snáší s jakýmkoli stavebním materiálem staršího data či moderní výroby. Do stavebních prvků dřevostaveb doslova patří. Díky použité technologii zpracování celulózových vláken odolává také plísním, biologickým škůdcům – myším, vosám apod. Garantovaná je i dlouhodobá životnost při nezměněných izolačních a fyzikálních vlastnostech.

 

Výlučnost papíru

     K unikátním schopnostem celulózové izolace patří enormně velká tepelná setrvačnost. A to více než dvojnásobek běžných izolantů, jakými jsou minerální izolanty či polystyren. V praxi to znamená, že vrstva tepelné izolace funguje tak, že vydrží nahřívání sluníčkem celý letní den, energii akumuluje a nepropustí teplo dovnitř. Odpadá tak potřeba klimatizační jednotky. Stejně tak to platí i opačně: schopnost zadržet teplo a nepropustit jej ven v zimních měsících. Stačí pak méně topit slabším topidlem. Zateplení půdního prostoru, resp. stropu obytného prostoru či podlahy půdy, tak může prakticky znamenat až 35% úspory nákladů na vytápění. Odizolování obytného podkroví pak přináší jednoznačné úspory za chlazení klimatizací i vytápění.

 

Kamarádka voda

Neméně důležité ale je, že si vytvoříte i zdravé prostředí, které klimatizace nezajistí. Jde poměr, resp. regulaci vlhkosti v interiéru, který přírodní podstata izolantu zajistí přirozenou cestou. Pokud je vlhkosti příliš, reguluje tím, že část vlhkosti pojme do své struktury. Jakmile se situace obrátí, vypouští Climatizer Plus vlhkost zpět do ovzduší. Ve spojení s parobrzdnou fólií Intello se tak udržuje stálé, příjemné, přirozené a zdraví prospěšné mikroklima.

 

Suma sumárum

     Ušetříte za chlazení i topení, ušetříte zdraví své i dětí a nepřiděláte si přitom stavební problémy. Přírodní izolace funguje v souladu se skladbami stěn a střech dřevostaveb. Jak na to? Aplikace Climatizeru Plus metodou zafoukání znamená i časovou úsporu: při izolování půdy zabere 1 až 3 hodiny podle ploch a náročnosti objektu. V ceně izolantu je již zahrnuta práce.

 

Více podrobností o tom, jak funguje celulózová izolace, najdete na www.vseprodrevostavby.cz

Autor: Ing. Michal Řehulka, CIUR a.s.