Látkové stínění jako dokonalé řešení pro vysoký komfort a estetiku budov

Sklo je nejpopulárnějším stavebním materiálem dnešní doby. Stačí jen pouhý pohled na návrhy nových architektonických studií, abychom si uvědomili, že sklo a jeho úžasné vlastnosti v oblastech jako je prosvětlení interiérů, vytvoření iluze volného prostoru a v umožnění co největšího kontaktu s okolním prostředím, jsou nedocenitelné. Unikátní vlastnosti a přednosti skla je nutné chránit z toho důvodu, aby se nestaly nevýhodou a nepřinesly uživatelům spíše problémy a trápení. Velké prosklené plochy se totiž snadno stávají i zdrojem přehřátí a úporného ozáření interiérů.

 

 

Screenová interiérová roleta

 

Sluneční ochrana jako účinné řešení

Nezbytným řešením pro zachování komfortu je přidání vysoce účinné sluneční ochrany. Ta totiž spolehlivě zabrání dopadu slunečního záření na skleněné plochy, jejich zahřátí i průniku tepla do místností. Po velmi dlouhou dobu se upřednostňovaly hliníkové sluneční clony. Ty ale byly populární v době, kdy průmysl ještě tolik nepokročil, aby mohl nabídnout funkční textilní ochranu před negativními vlivy slunečního záření. Dnešní technické tkaniny mají daleko lepší funkci při ochraně budov před teplotními výkyvy a to při zachování skvělého poměru průniku denního světla i zajištění dobrého výhledu z budov ven.

 

 

Screen Zip – exteriérová textilní roleta

 

Technické tkaniny mají hned několik výhod

Technické tkaniny jsou úžasným materiálem. Umožňují nejen regulovaný průnik denního světla a výhled ven, ale zároveň dokážou odblokovat až 96 % negativního slunečního záření. Tato ochrana je pasivní, minimalizující využívání umělého světla nebo klimatizace. Široce využívaná pasivní sluneční ochrana v podobě předokenních textilních rolet nám dokonce umožní dosáhnout i velkých úspor v oblasti spotřeby energie. Je nutné si uvědomit, že například v létě může teplota v místnostech stoupnout až o 15 stupňů Celsia nad talotu venkovní. Přitom pouhou instalací předokenních textilních rolet můžeme tuto teplotu snížit o 15 stupňů Celsia a výrazně tak omezit potřebu klimatizace. V zimě zabrání rolety úniku tepla, a tak sníží spotřebu energie potřebné na vytápění budov.

 

 

Textilní roleta s vodícími tyčemi

 

Pomoci může i interiérové stínění

Tam, kde již není možné instalovat předokenní ochranu, může pomoci speciální interiérové stínění. To je navíc i vysoce estetické. Možností je celá řada – od klasických řetízkových rolet až po sofistikované, laserově tvarované posuvné panely nebo dnes velice populární rolety den a noc, které v noci zatemní a přes den umožní průniku denního světla do místností. Vždy ale platí hlavní zásada – pro kvalifikovanou radu a kvalitní stínění je potřeba se obrátit na odborníky.

 

Najdete je u Bohemiaflex CS, s.r.o. – www.bohemiaflex-cs.cz