Dřevěné schodiště dodá interiéru nadčasový vzhled

Existují věci, o které se nezajímáme nebo nestaráme do doby, než potřebují naši pozornost. Třeba schody v rodinném domě, po kterých chodíme denně a nenapadne nás nad nimi přemýšlet do doby, než plánujeme nové nebo rekonstrukci starých.

Funkční schody v interiéru jsou, chodíme po nich nahoru a dolů několikrát denně a maximálně jim věnujeme svůj čas při uklízení. Postupem času, stejně jako jakákoli jiná věc, ale na ně přijde řada s požadavkem změny designu kvůli dobrému pocitu nebo proto, že ty staré už dosluhují. Případně začneme řešit schody třeba v novém domě, který plánujeme. Pak teprve zjišťujeme, jaké jsou možnosti a jak se slučují s naší představou. Mezi stálice patří dřevěné schodiště, které se hodí téměř do každého typu interiéru a díky možným úpravám není problém zvolit barvu a odstín takový, jaký potřebujeme.

Někdy se ale nemůžeme rozhodnout pro úplně nové schodiště, protože třeba stavební konstrukce neumožňuje změnit propozice domu nebo zde již existuje třeba betonové schodiště, které nelze vybourat. I přesto se nemusíme snu o dřevěných schodech vzdát. Na stávající betonové schody lze použít dřevo jako nášlapy na schody nebo obklady, které původní beton schovají. Výsledek pak vypadá jako kompletní dřevěné schodiště. Nášlapy lze využít i na moderní kovové konzole, které jsou zapuštěné ve zdi a dřevěné obklady se pokládají na ně.

Dřevo je materiál, se kterým máme možnost si v interiéru vyhrát. Působí příjemným, přírodním dojmem a patří mezi nejoblíbenější a nejčastěji používané materiály v interiéru i exteriéru. Není však výsadou jen podlah nebo schodišť, naopak. Nadčasový dřevěný nábytek zůstává stále v popředí zájmu při zařizování nebo změně vzhledu místností, od dětských pokojů po elegantní obýváky a vstupní haly. Dřevo zkrátka interiéru sluší a dobře se kombinuje s ostatními materiály i barvami.


TAG