Systémem Ovelos bylo postaveno přes 1200 dřevostaveb

Dřevostavby jsou v našich končinách čím dál populárnější, na českém trhu působí několik společností, které se řídí různými standardy. Některé se obrací ke skandinávským technologiím, jiné třeba do Německa. Oblíbený je systém Ovelos, podle jehož zásad bylo v ČR postaveno přes 1200 dřevostaveb.

Systém Ovelos je na českém trhu prezentován více než 10 let, za tu dobu je tedy dostatečně odzkoušen. Stavba probíhá rychle (do 3 měsíců můžete bydlet), je levná a jejím výsledkem je moderní nízkoenergetický dům.

Šance bydlet ve vlastním dostupná každému

Dřevostavby jsou obecně možností pro mladé rodiny, které nemají našetřeno několik milionů, a přesto touží bydlet ve vlastním. Cena každého domu od společnosti Ovelos je sice vypočítávána individuálně, avšak obecně je možné říct, že začíná na 13 333 Kč za metr čtvereční zastavěné plochy – v této částce je už započítaná základová deska, nikoliv však DPH, protože sazba DPH se mění.

13

Kdo by neměl našetřenou celou částku, může si s pomocí odborníků nechat zařídit hypoteční úvěr. V některých bankovních domech, s nimiž společnost spolupracuje, dávají zákazníkům zvýhodněnou úrokovou sazbu.

Provozem nízkoenergetického domu také šetříte

Domy ze dřeva Ovelos šetří peníze nejen při stavbě. Jsou budovány jako nízkoenergetické, to znamená, že uspoříte za energie. Pro zateplení je používán izolační materiál Climaglass®, který má navíc skvělé protipožární a akustické vlastnosti. Jelikož Ovelos dodává především bungalovy (přízemní domy), není potřeba řešit neprůzvučnost stropů, ta totiž bývá u dřevostaveb největším problémem.

Samozřejmostí je použití ekologických materiálů. Když staví společnost Ovelos dřevostavby na klíč, používá pouze přírodní dřevo bez formaldehydu a dalších toxických těkavých látek. Vlastní dokonce potvrzení z Ústavu analytické chemie při VŠCHT v Praze.

Ukázky konkrétních realizovaných staveb a další informace o moderním systému Ovelos najdete přímo na http://ovelos.com/.