Malé, ale šikovné kuchyně

Kuchyň je srdcem každého domova. Ne vždy však obytná plocha poskytuje dostatek prostoru pro kuchyň o velikosti tanečního sálu. Nevadí, i malá kuchyň může být efektivně vybavená a sloužit všem potřebám rodiny.

 

Vše začíná měřením

Ať už plánujete rekonstrukci stávající kuchyně nebo vybavení zcela nového prostoru, nejdůležitější je důkladné měření. Byty v panelových domech jsou sice praktické, nicméně kuchyně v nich jsou často poněkud stísněné. Proto musíme důkladně zvážit své možnosti a stanovit si, jakých změn a vylepšení chceme dosáhnout. I malé kuchyně lze chytře navrhnout tak, aby odpovídaly ergonomickým pravidlům a vytvořily dostatek úložného prostoru. Například kuchyně do L jsou výbornou volbou tam, kde chceme využít každý centimetr.

 

Linka je základ

Na trhu je nepřeberné množství kuchyňských linek. Moderní, rustikální, dřevěné, bílé, barevné. Pokud však řešíme kuchyně v paneláku, většinou je určujícím aspektem rozměr. Nicméně i malá kuchyňská linka může nabídnout překvapivě účelné řešení, které umožní nadšeným šéfkuchařům mít veškeré potřebné náčiní i suroviny po ruce. Odborníci, kteří se zabývají navrhováním a výrobou kuchyňských linek na klíč, rádi poradí se sestavením skříněk a spotřebičů, aby malá kuchyň nepůsobila stísněně.

 

Pohodlí a radost

Jakékoliv změny v našich domovech děláme proto, abychom se v nich cítili lépe a pohodlněji. Proto dbejme nejenom na účelnost, ale také na design, který vám přinese radost. V kuchyni se odehrávají rodinná setkání, návštěvy přátel a spousta běžných činností od psaní domácích úkolů až po příjemné posezení s knížkou a kávou. Proto není od věci se trochu rozmazlit a pořídit si kuchyň svých snů. Podívejte se například na kuchyně Gabon, kde je z čeho vybírat. Jedná se o firmu, která má dlouholeté zkušenosti v oboru a nabízí jak katalogové kuchyně, tak malé, ale šikovné kuchyně na míru. Nechte se inspirovat!