Máte obavy z vysokých výdajů na vytápění, když už jste začali topit?

Na teploty, které překonají hranici 20°C už se asi letos těšit opravdu nemůžeme. Co nás naopak nemine jsou přízemní mrazíky, noční teploty pod bodem mrazu a stále chladnější klima. Teplé počasí definitivně letos končí a velké množství domácností bylo dokonce nuceno zahájit topnou sezonu, jelikož v nevytápěném interiéru už bylo prostě chladno. Brzký začátek topné sezony může mít výrazný vliv na účty za vytápění letošní zimy. Pokud jste začali topit už nyní, je vysoká pravděpodobnost, že cena za vytápění bude letos ještě vyšší, než vloni.

 

Stále se dají udělat efektivní opatření

Některá opatření proti mrazivým teplotám se dají provádět v průběhu celého roku. Na jiné je již pozdě. Například na zateplení fasády už nejsou ty nejlepší podmínky. Lepidlo je určeno jen do vyšších teplot, než panují nyní. Dalším opatřením jak zvýšit tepelně-izolační vlastnosti domu může být i výměna oken ve vaší domácnosti. I na tu byl ideální čas v létě a nyní už je pozdě. Stále ale existují opatření a technologie, které je možné začít využívat třeba hned. A nejedná se o žádná provizorní řešení, ale o účinné a důmyslné systémy. Například zateplení půd foukanou minerální izolací.

Foukaná minerální izolace je skutečným pomocníkem Foukaná minerální izolace je izolační materiál, který se dá aplikovat na jkoukoliv půdu rodinného domu, do všech dutin nebo na zateplení střechy. Nesléhá, je odolná proti hmyzu a škůdcům, proti vlhkosti i požáru a neztrácí své izolační přednosti. I aplikace materiálu je unikátní. Vše obstará jediný pracovník, který obsluhuje aplikační hadici. Materiál putuje hadicí přímo z přistaveného nákladního automobilu, který stojí před domem. Průměrná půda rodinného domu je zateplena do 3 hodin od příjezdu firmy bez nepořádku a hluku.

V čem pomáhá izolace na vaší půdě?

A proč se vlastně zaměřit při zateplování na svoou půdu? Protože to je řešení, které skutečně funguje a má prokazatelné výsledky. Když už zahájíte topnou sezonu potřebujete, aby teplo unikalo co nejméně. A právě v tom napomáhá minerální izolace nejvíce. Stropem totiž v nezateplených interiérech uniká největší část tepla. Teplý vzduch má totiž jednu základní vlastnost – stoupá vždy vzhůru. Pokud se rozhodnete nechat odbornou firmu na půdu aplikovat foukanou izolaci, mohou úspory na vytápění být až na hranici 30% z vašich současných nákladů. I když začnete topnou sezonu dříve, než vloni, bude ta letošní o poznání levnější.

Detailní informace o této technologii najdete na www.foukaneizolace.cz.