Topnou sezónu vyhlíží majitelé rodinných domů s obavami, její cena totiž bývá vysoká. Teplo však doma mít musíme a tak nám nezbývá než platit stále vyšší částky a nebo se zamyslet, jak náklady snížit.
Platit za vytápění méně chce každý, ale ne vždy je to možné. Na vině jsou také tepelné úniky, které nám zvyšují konečnou částku za topnou sezónu a těm bychom se měli bránit především. Izolace fasády a výměna oken jako tradiční řešení nás bude stát mnoho peněz a dům se změní na staveniště, přesto bude teplo ve velké míře unikat dál. Největší plocha bez oken a dveří je v domě strop a pokud není izolovaný nebo je izolace nedostatečná, teplo mizí právě tudy. Už ze školy víme, že teplý vzduch stoupá vzhůru a pokud ho nic nezastaví, pokračuje ve stoupání. Draze si tak vytopíme dům a ono drahé teplo uteče stropem. Foukaná minerální izolace je efektivní a vhodná právě pro stropy a střešní konstrukce, kde vytvoří souvislou plochu bez tepelných mostů a zabrání únikům tepla.
Foukaná izolace se dá aplikovat v kteroukoliv roční dobu a nezabere mnoho času, stačí na ní většinou jen pár hodin. Nejsou potřeba žádné dlouhé přípravy, stavění lešení, zakrývání nábytku nebo obětování zahrady pro uskladnění rolí izolačního materiálu. Zatímco probíhá aplikace, můžete ve svém domově fungovat jako v kterýkoli jiný den, realizace bude hotová dřív, než se děti vrátí ze školy a manželka z práce. Foukaná minerální izolace se, jak už název napovídá, na určené místo dostane pomocí hadice a technologie foukání. Stačí tak jen pár otvorů na půdě, kudy se může hadice protáhnout, nemusíte nic bourat ani rozbíjet. Minerální vlna, která se používá jako izolant, je uskladněna na korbě nákladního auta parkujícího před domem společně se vším potřebným nářadím a dalším materiálem.
Izolace stropů vám pomůže ušetřit až třetinu nákladů za vytápění během zimy. V létě ji oceníte především proto, že zabraňuje přehřívání místností a udržuje v nich příjemnou teplotu, i když venku jsou tropická vedra a bez izolace by místnosti pod střechou byly neobyvatelné.