Nebojte se vínové ani tyrkysu

Letošní trh s keramickými obklady a dlažbou se nese na opravdu neobvyklé vlně. Světoví designéři přišli s vínovou a tyrkysovou barvou! Jakoby se řídili heslem: Pryč s nudou, zkuste na to jít jinak! Když se podíváte blíže na tyto dvě barvy, pojaté v novém stylu, možná s překvapením zjistíte, že ani nemusíte sbírat odvahu k tomu, abyste si je pořídili do interiéru. Budou se vám totiž líbit.

 

Stěna jako artefakt
Tyto barvy, použité jako sytý základ, jsou v novém pojetí překryty květinovými či fantazijními motivy inspirovanými přírodou. Tím dojde k vybroušení původně agresivních barev do nového vjemu čistoty, ladnosti a komfortu. Jednou z variant použití těchto atypických obkladů je jejich instalace pouze na části stěn jako artefaktu. Neméně zajímavě vypadá kombinace s kvalitním dřevem ve španělském stylu.

 

Hotelový styl
Dalším podnětem k vlastnímu kreativnímu uchopení těchto nových dlažeb může být pro mnohé stále populárnější hotelový styl. Toho docílíme použitím neobvykle velkých formátů s rektifikovanými (rektifikace = přesné oříznutí hran na garantovaný formát) hranami. Dlaždice jsou pak kladené těsně k sobě téměř bezespárovým způsobem a výsledek budí dojem hladké jednolité plochy. Pokud použijeme dlažbu s leskem, můžeme dosáhnout vzhledu jezerní plochy. Samozřejmě platí, že čím větší plochu pokrýváme, tím výraznější efekt jezera získáme.

 

dlažba

 

Malý byt
Do menších prostor, například panelákového bytu se raději spokojíme s menšími formáty nebo ty větší vhodně zkombinujeme s mozaikou. I v malém bytě se tak mohou uplatnit novinky v podobě neotřelých barevností, ale musíme postupovat s větší opatrností.

 

Pokud budete chtít doladit svoji představu, zamiřte do showroomu ASSO, v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tyto keramické obklady a dlažby tam najdete v cenách od 1.080 Kč za m2 do 10.080 Kč za m2 materiálu.

 

www. asso.cz