Interiér dřevostavby si zaslouží přírodní materiály. Vsaďte na retro trendy

Bydlení v dřevostavbě má kouzlo už jen proto, že dřevo je přírodní materiál, který je živý, dýchá a vytváří příjemnou atmosféru. Proto by byla škoda využívat v interiéru umělých materiálů. Chystáte se vybavovat domov a přemýšlíte, kde hledat inspiraci? Vydejte se s námi do minulého století.

Dřevo, kámen a kůže jsou základní prvky, se kterými bychom v interiéru dřevostavby měli pracovat, tak abychom zachovali přírodní ráz. Od věci ani nejsou ale papírové doplňky, jako jsou tapety či stínidla světel. V současné době jsou tyto materiály v kurzu a to v souvislosti s návratem retro trendů do bytového designu.

 

Linka, podlaha i nábytek ze dřeva

Ať už máte kuchyň spojenou s obývacím pokoje či samostatně, jedná se o dvě nejdůležitější místnosti, které si vyžadují zvláštní péči. Základem je dřevěná podlaha, dřevěná kuchyňská linka a samozřejmě i nábytek.

Bytoví designéři si v posledním době oblíbili retro nábytek na nožkách, se zajímavým geometrickým vzorem a mini šuplíky. V tomto stylu si můžete pořídit například komodu, která je skvělá jako úložný prostor, konferenční stolek, či třeba psací stůl či sekretář. Pokud máte nějaké staré skříně či pracovní stoly z masivu, nezbavujte se jich a nechte je restaurovat – získáte tak exkluzivní kousek, který nikdo nemá.

 

Kamenný obklad ozdobí stěnu

Dalším přírodním prvkem je kámen. Pokud nechcete dřevěnou podlahu, můžete zvolit kamennou dlažbu. Kamenný obklad ale může být pouze dekorativní, třeba na jedné stěně, kterou vyzdobíte skládaným obkladem. Kamene ale nesmí být moc, protože poté interiér může působit studeně. Klidně s ním šetřete a zvolte třeba jen kamenné květináče.

 

Kožená pohovka vydrží desetiletí

Zapomeňte na koženku, do přírodně laděného interiéru patří kožená pohovka. Krásně vypadá, příjemně se na ní sedí, a pokud ji jednou za rok naimpregnujete, vydrží elegantní po desetiletí – je flexibilní a zachovává si přirozený vzhled. Navíc se skvěle udržuje – stačí ji občas otřít navlhčeným hadrem.

Proutěné a ratanové doplňky

Mezi přírodní doplňky do interiéru patří také nejrůznější proutěné a ratanové koše. Jasně – prádelní koše jsou klasika. Pokud ale máte krb a přemýšlíte, kam schovat pár polínek, proutěný košík je to pravé. Jsou ale vhodné i jako úložné prostory, třeba ve formě šuplíku pod lavice. Proutěné mohou být také květináče – protože květiny ve vašem interiéru nesmí chybět!