Moderní výplní zábradlí balkónů jsou CETRIS desky

Při rekonstrukci balkónů na rodinných domech i bytových domech existuje  mnoho variant pro volbu výplně zábradlí na balkóny. Výplně mohou být dřevěné, plastové, železné, hliníkové i z mnoha dalších moderních materiálů. V současnosti je velmi rozšířenou variantou do balkónových výplní využití CETRIS desek. CETRIS desky jsou známé pro svou vysokou kvalitu a univerzální využití. Není proto divu, že se zvyšuje jejich obliba i v této oblasti.
 
Dokáží vydržet celoroční působení vnějších vlivů?
Dokáží být CETRIS desky natolik odolné, aby mohly být vystaveny celoročnímu působení vnějších vlivů a neztrácely nic na své kráse a odolnosti? Fakt, že desky CETRIS jsou schopny odolávat venkovním vlivům je samozřejmě znám všem již dlouhodobě. Ale co otázka poškození nárazem? Nepovolí deska CETRIS tady? Divize CETRIS  provedla ověření stability výplně v plzeňské pobočce Technického a zkušebního ústavu stavebního dle ČSN 73 2035. Stavební desky CETRIS byly testovány v několika zátěžích s třikrát opakovaným zatížením. Výsledek byl jednoznačný. Ani při opakovaném testování odolnosti proti nárazu nedošlo k poškození stavební výplně. Tímto je dokázané, že stavební desky CETRIS jsou vhodné i pro využití na balkóny.
  
Bezpečnost především
Právě bezpečnost by měla být hlavním kritériem pro výběr výplně zábradlí do balkónů. Pokud není výplň plná, hrozí riziko především pro malé děti. Skleněná výplň je náchylná na poškození a pro malé děti je také nebezpečná. I plastové tabule se při poškození stávají ostrými a ztrácí svou původní pevnost. Desky CETRIS na balkóny naopak dokáží poškození odolávat v neporušeném stavu. Díky tomu minimalizují riziko zranění i pro malé děti. Na jejich odolnost se můžete spolehnout.
 
Kompletní využití CETRIS desek naleznete na www.cetris.cz