Na zimu je dobré být připraven už v létě

Letošní počasí nás tak trochu nechává na pochybách, jak bude vypadat zima. Může být mírná, jako ta loňská, a může být také velmi mrazivá. Aby nám pak topná sezóna nezruinovala rodinný rozpočet je lepší být připraven.

Největší náklady na provoz domu zvlášť přes zimu jsou bezesporu právě ty za vytápění. Aktuálně trávíme mnoho času hledáním nejlevnějšího otopného materiálu, pročítáme internet i místní firmy, ale vyřešíme vlastně jen to, čím a jak budeme topit. V pozadí našeho zájmu už je, jak dlouho nám to teplo doma zůstane – a to by přitom mělo být prioritou. V rodinných domech totiž nejvíce tepelných ztrát vzniká u stropu. Drahé teplo nám tak stoupá vzhůru a pokud nemá strop dobrou izolaci, jednoduše pokračuje stále dál a my topíme zbytečně. Jednoduchým řešením je foukaná izolace, která dokáže ušetřit až 30% nákladů na vytápění.

Na aplikaci foukané izolace není potřeba žádná složitá konstrukce, lešení nebo balení nábytku do ochranných igelitů. Profesionální firma izoluje váš strop během pár hodin a vy můžete mezitím na terase třeba dočíst svou oblíbenou knihu. Technologie foukání na určené místo přivádí izolační materiál pomocí hadice, ostatní potřebné vybavení a zásoby materiálu jsou na autě před domem. Na obsluhu této technologie stačí jeden pracovník, nebude se vám tak po zahradě nebo dvoře pohybovat mnoho cizích lidí. Foukaná izolace je bez nepořádku, bez následného složitého úklidu nebo nutnosti skladovat velký objem materiálu.

Technologie foukané izolace ale nemá výhody jen v čistotě práce, je jich mnohem více. Díky foukání se izolační materiál dostane do každé praskliny, mezery a škvíry a zabraňuje tak vzniku tepelných mostů. Je možné izolovat svislé i vodorovné dutiny, proto je vhodná právě pro stropy, podkroví a střešní konstrukce. Jako izolační materiál se používá minerální vlna, která je nenasákavá, neslehne se, odolá plísním i škůdcům a je nehořlavá. Hodí se nejen jako izolace do nových domů, ale i do starších objektů a také je vhodná pro opravu původní, špatně položené izolace. Investice do foukané izolace se vám vrátí během několika let a náklady na vytápění mohou klesnout až o 30%.