Nábytkové doplňky podle jednotlivých designérských stylů

Většina pozornosti v oblasti nábytku je věnována velkým kusům bytového vybavení, typicky postelím, sedacím soupravám nebo kuchyňským linkám. Na ty menší kusy nábytku se ale často zapomíná, přitom se komody, TV skříňky nebo příborníky mohou na celkovém dojmu z celé místnosti podepsat mnohem více, než jejich větší bratranci.

 

Komody v sobě mohou spojit více stylů

Pokud patříte k nadšeným cestovatelům, určitě vám neuniklo míchání jednotlivých stylů v příhraničních oblastech nebo tam, kde se z nějakého důvodu potkávají dvě odlišné kultury. Oblíbený je tento trend a Africe a některých oblastech Asie. Díky němu často vznikají velmi bizarní ale i efektní umělecká dílka. Oblíbené patchwork komody v sobě spojují moderní retro styl a některými etno prvky. Typické je pro ně velké množství různě velkých a širokých šuplíků, které elegantně doplňuje design, kterému dominují některé etno prvky. Nádherné jsou například komody lokálně potažené kravskou kůží s prvky přírodního dřeva. Jde o nádherný a nevšední design určený i pro náročné zákazníky.

 

TV skříňky ve skandinávském stylu

Víte, co je to skandinávský styl? Pak se porozhlédněte v norských nebo finských domácnostech, které sází na barevnou neutralitu nábytku doplněnou živými tóny bytových textilií a doplňků. Výhodou tohoto stylu je snadná obměnitelnost vizáže všech místností, protože polštáře, závěsy nebo dekorativní sošky nejsou vůbec drahé. Designové TV skříňky si s tímto stylem velmi rozumí. Díky němu je nemusíte měnit po každém nákupu nové televize, jednoduše se hodí ke všem.

 

Příborníky s nádechem vintage

Příborníky nejsou úplně typickou součástí našich interiérů a o to více může jejich přítomnost překvapit. Pokud chcete tento kontrast podpořit, vybírejte je tak, aby se jejich styl výrazně odlišoval od ostatního zařízení v místnosti. Vyřezávaný vintage příborník se zdobenýma nohama dodá i minimalistické kuchyni příjemný dotek útulného domova.