Dá se masážní sprchový kout navrhnout a vytvořit svépomocí?

 

Přemýšlíte o nákupu masážního sprchového boxu, ale přijde vám jejich cena příliš vysoká? Masážní boxy většinou nedosahují cen pod 10 000Kč a mnohdy jsou i několikanásobně dražší. Mnohdy dokonce ani nevyhovují našim představám a potřebám. S dávkou šikovnosti a kreativity si ovšem můžete navrhnout i svůj vlastní sprchový masážní box. Jak na to?

 

Základem je dokonalý návrh a 3 pevné stěny

Většina sprchových koutů se osazuje do rohů, takže 2 stěny máte vyřešeny. Dostavět třetí příčku není problém. Využít můžete sádrokarton i tvárnice. Pak stačí dokoupit samotná sprchová dvířka, které jsou nabízeny v mnoha variantách. Až budete mít tento sprchový kout hotový, můžete začít se samotným plánováním vybavení. Rozhodněte se, zda bude vybaven sedátkem nebo nikoliv.

 

cozy-sliding-shower-enclosure

 

Nejdůležitějším vybavením jsou trysky

Druhem vybavení, který odlišuje masážní boxy od sprchových boxů jsou samotné masážní trysky. Jejich rozmístění si můžete navrhnout přesně podle vlastních představ přímo do stěn. Stačí jen správně naplánovat rozvody vody ve sprchovém koutu. Samotné trysky se dají samostatně dokoupit. Na trhu je v současnosti jejich nabídka velmi široká. Nejprve připravte rozvody, které povedou vodu do trysek. Pak stačí sprchu obložit keramickými obklady a v místě trysky vyříznout otvor. Až lepidlo zaschne, stačí pouze namontovat trysky a vlastní masážní box podle vlastních představ je hotový.