Neplýtvejte přebytečným teplem

Máte doma spotřebiče, které jsou zdrojem tepla ale přebytečné teplo, které vytvoří je ztraceno a rozplyne se? Nyní už tomu tak být nemusí. Postačí vám jen pořídit si domů akumulační nádrže od společnosti DZ Dražice.

Zadrží teplo a plně ho využije
Zdroje tepla, které vydávají přebytečné tepelné množství, mohou být například kotel na tuhá paliva, tepelné čerpadlo, solární kolektory, krbová vložka a mnohé další. Při jejich chodu totiž nevzniká pouze teplo, které jste schopni spotřebovat, ale také spousta tepla, které zbytečně mizí bez užitku. Akumulační nádrže toto teplo dokáží uschovat a vy jej poté můžete znovu plně využít. Díky těmto produktům nedochází k žádnému úniku tepla ani vašich peněz.

Ze zbytkového tepla můžete ohřívat užitkovou vodu
Společnost DZ Dražice nabízí na trhu dva hlavní modely akumulátorů. Modely NAD a NADO. Model NAD slouží výhradně k uschování přebytečného tepla a jeho následnému použití. Modely typu NADO jsou navíc vybaveny nádrží uvnitř akumulátoru, ve které je například možné ohřívat užitkovou vodu. Zařazení akumulační nádrže do topného systému s kotlem na tuhá paliva umožňuje optimální chod kotle na příznivé teplotě při jeho provozu. Pro zvýšení životnosti nádrže je vhodné používat především upravenou vodu, nebo vodu destilovanou. Dále je vhodné přidávat přípravky omezující korozi. Akumulační nádrže rozhodně stojí za pozornost…

Více informací a kompletní nabídku firmy DZ Dražice naleznete na www.dzd.cz.