Ložnice – jak pracovat s touto místností v podkroví

Podívejme se na aktuální trendy ve stavitelství, které podporují výraznější rozdělení obytné budovy na denní a noční zónu. Zatímco klasická denní zóna, která se obvykle nachází ihned za vchodovými dveřmi, je k dispozici úplně všem členům domácnosti včetně očekávaných hostů, noční umožňuje izolovat se od zbytku domu. Ideálním místem pro zařízení takového prostoru je podkroví, které díky použití vhodných řešení umožní skvělý odpočinek přímo v poklidné části domu pod oblohou.

Aranžování jakékoliv ložnice v podkroví není vůbec snadným úkolem, proto jsme se rozhodli vám poradit. S ohledem na tvar konstrukce budovy, sklon střechy či její výšku svislých stěn v podkroví, vyžaduje tato operace individuální přístup ke každému projektu.

 

Při zařizování myslete na barvy a jejich působení na naší psychiku

Při vlastním zařizování ložnice je nutno vzít v potaz všechny důležité atributy, které mají vliv na váš poklidný odpočinek. Jedním z nich je například správný výběr barev. Mezi barvy, které mají pozitivní vliv na naše rozpoložení, patří například nejrůznější odstíny modré a zelené, a také široká škála všech pastelových barev. Skvěle se hodí také odstíny šedé nebo bílé, která opticky dokáže každý prostor opticky zvětšit. Snažme se však vyhnout výrazně pestrým a výrazným barvám, které mohou působit agresívně a znesnadňovat vaše celkové usínání.

 

Kam umístit postel

Hlavním prvkem každé ložnice je kvalitní postel. Ta by se měla nacházet v centrálním bodě místnosti. Abychom ušetřili důležité místo, můžeme ji položit pod šikminu vytvořenou střechou, ale je nutno pamatovat na vzdálenosti, které umožní pohodlný přístup ke všem okrajům vaší postele. Chceme-li vytvořit příjemný a plně komfortní interiér, nezapomínejme rovněž na skvělé doplňky ke všem střešním oknům, díky kterým ložnice získá individuální charakter útulného prostředí.

 

Několik rad, jak si uspořádat ložnici

* Uspořádání jakékoliv ložnice v libovolné části domu má naprosto stejná či podobná pravidla. Okna do plochých střech značky FAKRO se skvělé hodí v těchto případech a poskytují přísun dostatečného přílivu denního světla.

* Vhodný výběr doplňků umožňuje proměnit jinak strohý interiér na příjemné a naprosto perfektní útulné místo v podkrovní části domu. Grafitová stěna a tmavá dřevěná podlaha dodávají interiéru impozantní charakter.

* Zařizování ložnice v podkrovní části domu není vůbec snadným úkolem. Pokud přihlédneme ke konstrukci budovy, sklonu střechy nebo její celkové výšce svislých stěn, ihned vycítíme individualitu každého rozhodnutí.

* Ložnice ve vašem podkroví nemusí být vždy malá. Pokud máme k dispozici prostornou půdní místnost, můžeme do ní bez jakéhokoliv problému umístit i větší manželskou postel v její centrální části. Nosníky a trámy střešní konstrukce dodají interiéru nenahraditelný charakter.

* Malé ložnice v podkroví jsou naopak mnohem častější, ale i tak je můžeme opticky zvětšit přísunem přirozeného světla a použitím bílé barvy po celé délce stěn. Dalším optickým trikem se stává například velké zrcadlo, které dodá interiéru důležitou hloubku.