Obáváte se výdajů za letošní topnou sezonu?

Loňská i předloňská zima patřily z hlediska teplot k těm mírnějším. I když byla loňská zima jedna z nejmírnějších, cena za vytápění nebyla zrovna nejmenší. Svůj podíl na tom má neustálé zdražování elektřiny, plynu i tuhých paliv, ale také neustále klesající izolační vlastnosti stavebních materiálů. Zejména u starších staveb uniká každým rokem více tepla. Pokud jste letos neprovedli žádná opatření, která by měla zamezit tepelným ztrátám, dá se čekat, že výdaje za aktuálně probíhající sezonu budou ještě vyšší.

 

Nemusí být ještě pozdě!

Je pravda, že na většinu opatření proti tepelným ztrátám je v tuto chvíli už celkem pozdě. Zateplit fasádu před zimou už asi opravdu nestihnete. Navíc je to věc, která je finančně nákladná a je potřeba jí důkladně promyslet a nic neuspěchat. Výměna oken by měla probíhat rovněž v létě. Výroba trvá i několik týdnů a měnit okna na přelomu listopadu a prosince při chladných teplotách by vás velice omezilo v komfortu využívání domácnosti. Naštěstí známe i způsoby, které se dají  efektivně a bez rizika provádět v jakémkoliv ročním období a rozhodně se nejedná o žádná provizorní řešení. Jedná se o zateplení půd a stropů unikátním pracovním postupem.

 

Pozor, abyste se zbytečně neunáhlili

Obecně je zateplení půd nejlepší možnou alternativou, jak zabránit velkým tepelným ztrátám v zimním období. Teplý vzduch stoupá vždy vzhůru a bez zateplených stropů z objektu uniká téměř bez jakéhokoliv užitku. Pozor si musíte dát především na správný výběr materiálu a případné technologie jeho aplikace. I v této oblasti známe totiž několik metod a způsobů, jak stropy zateplit. Rozdíly v účinnosti jsou opravdu razantní. Ve své podstatě se jedná o 2 základní technologie. Můžete vybrat zateplení pomocí deskových materiálů či foukané izolace.

 

Foukané izolace dosahují těch nejlepších hodnot

Půdy starších rodinných domů bývají často složitě přístupné a k tomu ještě členité. Například pro deskové izolační materiály to může znamenat závažný problém. Členitost některých půd při pokládce izolačních desek zabraňuje dokonalému napojení a tak vznikají negativní tepelné mosty, kterými bude teplo unikat stále dál. Při řezání deskových materiálů vzniká vedlejší odpad, který nevyužijete, ale stejně ho musíte zaplatit. Po domě se s materiálem pohybuje spousta montážních řemeslníků a ti naruší celý chod vaší domácnosti. Foukané minerální izolace vytvoří na půdě souvislou vrstvu izolačního materiálu, který si poradí s jakýmkoliv prostorem. O aplikaci se stará jediný pracovník, který na půdě ovládá aplikační hadici. Materiál putuje na střechu hydraulicky, právě pomocí této hadice z nákladního automobilu, který je zaparkován před domem. Žádný nepořádek ani nečistoty, 1 člověk v bytě a hotovo je za pár hodin. Úspory při správné volbě materiálu mohou činit až 30 % ze současných nákladů.

Specialistou na foukané izolační materiály je na tuzemském trhu společnost Foukané Izolace s.r.o., kterou najdete na www.foukaneizolace.cz.