Nevětrat a bát se plísně, nebo větrat a vyhazovat peníze za vytápění z okna?

 

Tento problém řeší každoročně v zimě velké množství vlastníků rodinných domů a chalup k celoročnímu obývání. A možná i vy máte naprosto stejné dilema. Pokud budete chtít v zimě ušetřit za vytápění, je samozřejmě logickým krokem udržet toto teplo v interiéru a nevětrat. Jenomže se tak vystavujete riziku nadměrné vlhkosti v interiéru a vzniku plísní. Větrání je největší zbraní proti vlhkosti. Pokud ale otevřete okna v zimě, většina tepla, které musíte platit, uteče oknem téměř bez užitku. Co je tedy menší zlo?

  

solNevybírejte menší zlo a vyřešte oba problémy najednou

Velké množství vlastníků rodinných domů a chalup se prostě rozhodne pro jednu konkrétní variantu. Pokud chtějí raději v zimě šetřit, nechají okna zavřená a interiér vlhne. Na jaře se pak soustředí na odstranění vlhkosti ze zdiva i z nábytku, protože vlhké interiéry rozhodně nejsou ideálním životním prostředím. A ten, kdo má raději zdravé prostředí se prostě smíří s tím, že bude v zimě platit více za vytápění, ale pro interiér zařídí účinné větrání okny. Která varianta je lepší? Ani jedna. Nejlepší variantou e odstranění problému jednou provždy.

  

Řešení nabízí PAVLŮ-Complex, s.r.o.

Řešení obou těchto problému nabízí společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o., konkrétně pak produkty této společnosti. Jedná se totiž o specialistu na solární ventilace. Solární ventilace jsou speciálně vyvinuté panely, které se instalují na fasádu budovy. Ve spodní části panelů je nasáván čerstvý vzduch. Ten se v konstrukci panelu ohřeje díky solární energii a je vháněn do místnosti pomocí flexibilní hadice a ventilátoru. Celý chod solárních ventilací funguje na principu solární energie. Zvýšení nákladů tedy nečekejte. Do místností se vám dostává čerstvý vzduch a nehrozí vlhkost ani plísně. Větráte důkladně a teplo nikam neutíká. Na výběr jsou 2 modely, panely SolFresh a panely SolHeat. Panely SolHeat jsou ještě vybaveny funkcí temperance vzduchu a dokáží teplotu v místnosti ještě zvyšovat.

  

Kompletní nabídku modelů a detailní informace najdete na www.solarniventilace.cz