Proč jsou materiály na bázi dřeva tak oblíbené?

Téměř každý si oblíbil dřevo jak součást interiérového vybavení. Oproti umělým materiálům působí teple na pohled i na dotyk. Stále oblíbenější je i jako stavební materiál.

 

Dokládá to i rostoucí obliba dřevostaveb, respektive domů na bázi dřeva. Vděčí za to především skvělým tepelněizolačním schopnostem a příjemnému mikroklimatu. Samozřejmě podmínkou je použití materiálů na přírodních principech a jejich správné kombinaci. Tedy například nosného masivního dřeva doplněného materiály z dřevitých vláken. Materiály obsažené v zateplovacích systémech firmy CIUR a.s. tento požadavek dokonale splňují. Nosnou rámovou konstrukci stavby lze jejich pomocí zcela opláštit. Přitom vyhoví jak v případě „běžného standardu“, u nízkoenergetických i pasivních domů. 

 

Kombinace dřevovláknitých desek systémů UDI a celulózové izolace CLIMATIZER PLUS představuje jedno z nejlepších řešení difuzně otevřených systémů, a to nejen pro dřevostavby. Oba tyto materiály správně reagují na měnící se vlhkost a účinně zamezují únikům tepla. Přitom jsou dostatečně variabilní ve vzhledu a splňují i nejnáročnější kriteria životnosti. Málokterý systém poskytne 15letou záruku…

 

ciur

 

Při kombinaci dřevovláknitých desek se systémem expanderů je možné vytvořit dokonalé izolační prostory pro foukanou izolaci až do standardů energeticky pasivního domu. 

 

Toto souvrství bezpečně působí také proti vzniku plísní, protože jeho přírodní charakter umožňuje dobré „hospodaření“ s vlhkostí. Snadno ji přijme, krátkodobě akumuluje, transportuje svým průřezem a extrémně rychle ji zas umí vydat. Jsou zároveň zárukou velmi dobré tepelné akumulace. To oceníme jak v zimě, tak zejména v létě, takto izolovaný dům se totiž nepřehřívá. Při realizaci nízkoenergetických a pasivních domů se dobře osvědčuje kombinace těchto materiálů s parobrzdnými a těsnícími materiály Pro clima®. Ty zajišťují dokonalou těsnost objektu a přitom zachovávají difuzní otevřenost konstrukce.

 

ciur

 

Všechny konstrukční detaily jsou tímto systémem dokonale ošetřeny a představují bezpečné řešení bez budoucích rizik. Tyto systémy jsou již po mnoho let velmi dobře provozované a řádně odzkoušené.