Nezateplenou střechou uniká až polovina tepla z domácností

Správné zateplení domu, které přinese finanční úsporu je dnes velice žádané. Nejvíce žádané je zateplení obvodového zdiva domů. Samotné zateplení a nová fasáda k dokonalým úsporám rozhodně nestačí. Teplý vzduch stoupá vzhůru, tedy na stropy a střechy. Fyzikální zákony jsou v tomto ohledu neúprosné. Nedostatečně zateplenou střechou může unikat až polovina nashromážděného tepla. Teplý vzduch od topení bude unikat a vy budete stále platit.

 

Vybírejte kvalitní druh zateplení

V dnešní době existuje spousta druhů zateplení, které můžeme využít na střešní konstrukce a stropy. Bohužel, většina postupů si nedokáže poradit s těžko přístupnými prostory, kterých se na střeše a půdě vyskytuje opravdu mnoho. Při špatně zvolených metodách a aplikacích je zvýšené riziko špatně provedené práce. Nejvíce je pak zvýšené riziko vzniku tepelných mostů, kterými bude teplo stále unikat. Vaše úspory tak nebudou dokonalé. Naštěstí existuje metoda, která dokáže dokonale izolovat i špatně přístupná místa s vysokou účinností. Pomocí foukané izolace z inovativního materiálu Magmarelax bude zateplení snadné a účinné.

 

 

Snadná izolace i v obtížném prostředí

Společností, která se soustředí na tento druh zateplení materiálem Magmarelax, je IP Polná. Izolace je vyrobena z odolných minerálů (čedič, sklo). Materiál vyniká svými protipožárními vlastnostmi a chrání proti zimě i slunci. Magmarelax je do požadovaných prostor dopravován hadicí, která aplikuje minerální vlnu přesně tam, kde je potřeba. Díky tomu se i v těžko dostupných místech vytvoří celistvá vrstva izolačního materiálu. Je minimalizováno i riziko vzniku tepelných mostů a celá izolace trvá pár hodin. Materiál je dopravován přímo na místo určení hadicí, díky tomu nevzniká žádný odpad ani nepořádek. Zateplovány mohou být prostory až na 100 metrů od automobilu s materiálem a do výšky 20m.

Kompletní informace naleznete na www.ippolna.cz.