Rok plný novinek – Zenit Břidlice , Standard Vlčanka a Danubia EVO

Na letošní výstavě Střechy Praha představila společnost Mediterran CZ  s.r.o. dvě novinky na trhu střešních krytin Zenit Břidlice a Standard Vlčanka.

Zenit Břidlice je vysoce elegantní a výrazná taška.Již její rovný tvar zaručuje výjmečnost tohoto produktu.Temně černá barva tašky a použité motivy připomínající tekoucí řeku ji řadí mezi elitní tašky.Zenit Břidlice zaujme zákazníky,kteří rádi experimentují a upřednostňují extravaganci.Tato taška je dokladem vysokého standardu,kde je kladen důraz na kvalitu a eleganci.Samozřejmostí je Colorsystém,který zajišťuje ochranu a intenzitu barvy.   Zenit Břidlice obecně není určena pro každého,ale myšlenka o její koupi probleskne hlavou každému zákazníkovi.   Zenit Břidlice patří mezi dražší,ale exkluzivní tašky.Koupí této tašky získáte krytinu,která je opravdovým skvostem.

Standard Vlčanka se vyznačuje přirozeností,jednoduchostí a elegancí.Kromě těchto předností má vysokou užitkovou hodnotu a je použitelná na různé typy střech.Originalita Vlčanky spočívá v jejím tvaru,použitých materiálech a výjmečné garantované kvalitě.Tato taška je všeobecně oblíbená komplexností a příznivou cenou.Standard Vlčanka je skvělá inovace,která je unikátní svojí bronzově skořicovou barvou.Standard Vlčanku doporučujeme pro střední vrstvu našich zákazníků,ale samozřejmě nejen pro ně.

V dubnu letošního roku na výstavě IBF v Brně představila firma Mediterran další novinku.Střešní krytinu Danibia EVO a Rundo EVO.Evoluci nezastavíte! Danubia EVO se speciální povrchovou úpravou představuje nejmodernější linii střešních krytin.Vlastnosti tašek s povrchem EVO- výjmečně hladký povrch,výjmečně odolný a tvrdý povrch,odolný proti přírodním vlivům (proti vytváření mechu),úplná nenasákavost a estetická lesklost.Střešní krytiny s označením EVO v sobě spojují požadavky na vysokou kvalitu za výhodnou cenu.


Jednoduché pokrývání střech taškami Mediterran

Střechy Mediterran jsou originálním završením architektonického řešení budovy i zárukou dokonalé ochrany jejích obyvatelů. Správná skladba střešního pláště, zvolená s ohledem na funkční požadavky a dispozici budovy, by nikdy nebyla úplně dokonalá bez důsledné realizace a zpracování detailů.

Narůstající dostupnost moderních stavebních materiálů a technologií zvyšuje požadavky zákazníků na konečný vzhled i funkce střešního pláště. Dnešní střechy vyžadují nejen precizní projektovou přípravu, ale především kvalitní provedení. Střešní plášť spolu s nosnou konstrukcí musejí být realizovány tak, aby jejich spolupůsobení zabezpečovalo požadované vlastnosti střešní konstrukce jako celku.

Důraz na každou vrstvu

Důležitá je nejen správná aplikace vrchní vrstvy střešního pláště. Důkladně musí být realizována každá část střešní konstrukce. Nekvalitně provedená nosná konstrukce střechy totiž může způsobit nežádoucí deformaci, resp. destrukci, jejíž následné odstranění je technicky i finančně náročné. Rizikovým prvkem bývá i pojistná hydroizolace, která se ukládá pod krytinu a významně ovlivňuje kvalitu a funkčnost šikmé střechy. Nesprávně zvolený typ vhodné pojistné hydroizolace, případně její nedbalá aplikace (nedostatečné přelepení spojů fólií, nesprávné zabudování fólie v kritických místech atd.). / Rizikovým prvkem bývá i pojistná hydroizolace (nesprávně zvolený typ vhodné pojistné hydroizolace, případně její nedbalá aplikace, jako je nedostatečné přelepení spojů fólií, nesprávné zabudování fólie v kritických místech atd.). Všechny tyto vrstvy musejí splňovat kvalitativní parametry ještě před pokládkou povlakové vrstvy. Jen tak lze úspěšně předcházet demontáži krytiny a laťování v případě dodatečně zjištěné závady.

Správné laťovaní

Každý z pěti typů betonové střešní krytiny Mediterran lze aplikovat na střeše se sklonem už od 22°. Jestliže je střecha zabezpečena vhodnými doplňkovými opatřeními, je možno taškami Danubia, Standard a Coppo realizovat střechy se sklonem už od 15°. Nejdůležitějším z nezbytných doplňkových opatření je zajištění  střechy vhodně zvolenou pojistnou hydroizolační fólií.

Pro bezproblémový provoz střech je rozhodující respektování pravidel správného laťování. Laťování má zabezpečit dokonalé překrytí tašek bez nežádoucích mezer, kterými by mohly pronikat atmosférické srážky, prach či UV záření. Laťování musí být přizpůsobeno krycí délce a šířce betonových tašek, střešnímu sklonu a délce krokví. Přitom je třeba dbát na to, aby pokladová konstrukce byla zcela rovná bez jakýchkoli průhybů. U krytin Danubia, Standard a Coppo se sklonem střechy 22° až 30°může být vzdálenost mezi latěmi maximálně 330 mm, přičemž se dosáhne délkového překrytí 90 mm. Pro sklon vyšší než 30° je vzdálenost latí maximálně 340 mm a délkové překrytí 80 mm. Pro tašky Rundo a Zenit a sklon střechy od 22° až 28°je vzdálenost latí 285 mm a je zaručeno minimální překrytí 100 mm. Střechy se sklonem 29° až 35° musejí mít vzdálenost mezi latěmi 295 mm, minimální překrytí je 90 mm. Pro střechy se sklonem nad 35° je vzdálenost latí 305 mm a minimální délkové překrytí je 80 mm.

Jednoduché pokrývání

Kladení tašek na latě je vzhledem k jejich identickému tvaru rychlé a snadné. Tašky se ukládají v řadách tak, aby lícovaly s liniemi rozměřenými na latích. Postupuje se zprava doleva, vždy od okapu k hřebeni. Tašky se kladou od pravých okrajových tašek. Ty, stejně jako speciální doplňkové tašky a hřebenáče, musejí být připevněny ke konstrukci bez ohledu na sklon střechy. Střecha je pro vysokou pevnost betonové tašky ihned pochůzná. Stoupat však lze pouze na střední část tašky, aby se neulomily její okrajové části. Po speciálních doplňkových taškách stoupat nelze.

Pokrývačské firmy i samotní investoři s oblibou sahají po tašce Rundo ve tvaru dvojité bobrovky, která je doplněná podélnou odvodňovací drážkou. Zatímco k pokrytí metru čtverečního je potřebných 34 až 38 kusů běžné bobrovky, při aplikaci tašky Rondo stačí na stejnou plochu deset kusů tašek. Pokrývači rovněž oceňují, že tašky jsou na místo určení dodávány na nevratných paletách, což zjednodušuje jejich následnou likvidaci.

Střešní doplňky

Před montáží samotné krytiny je důležité rozhodnout o způsobu přichytávání krytiny a rozmístění střešních doplňků. Kvalita zapracování jednotlivých doplňků významně ovlivňuje funkčnost střechy. Technická příručka střešního systému Mediterran podrobně popisuje veškeré montážní informace k jednotlivým prvkům. Techničtí poradci společnosti Mediterran ochotně poradí v jakékoli fázi realizaci střechy.

Odpovědné pokrývačské firmy si uvědomují, že nejen správně navržený projekt střechy a stavební materiál s vynikajícími fyzikálně-technickými parametry jsou předpokladem technicky kvalitního provedení střechy. Proto společnost Mediterran nabízí zájemcům služby školicího střediska. Jeho dveřmi již prošlo velké množství pokrývačů, kteří dnes ovládají mistrovství práce s touto výjimečnou střešní krytinou.


Střecha s jižanským temperamentem

Mediterran přináší do našich zeměpisných šířek kromě osvědčených tvarů spolehlivé betonové střešní krytiny i romantický nádech sluncem zalitých střech z oblasti Středozemního moře.

Střechy společnosti Mediterran umožňují splnit sny všech, kteří touží po originálním vzhledu střešního pláště a zároveň kladou důraz na jeho dokonalou funkčnost. Jsou dokonalým završením představy o bydlení, které okouzlí půvabem přímořských letovisek Středozemního moře.

Výjimečný design

Mnohotvárnost střech od společnosti Mediterran artikuluje svoji jedinečnost prostřednictvím bohaté výrazové palety krytiny při zachování maximální funkčnosti střechy. Nabídka pěti druhů tašek odráží různé nároky uživatelů, kteří vyznávají vlastní životní styl.

Osvědčené tvary i barevné provedení tašek Danubia a Standard osloví ty, kteří upřednostňují kvalitu a tradiční vzhled střešních plášťů. Nabídku tradičních tvarů doplňuje taška Rundo. Všechny tři barevné odstíny této dvojité bobrovky s podélnou odvodňovací drážkou (cihlově červená, višňově červená a antická červená) se vyjímají především na střechách historických budov. Další dva modely tašek dokazují, že společnost Mediterran patří mezi přední inovátory na našem trhu. Prostřednictvím tašek Coppo a Zenit posouvají design střešních plášťů do nových přitažlivějších dimenzí. Podmanivé vlny střechy Mediterran Coppo s efektní vlnou v povrchové úpravě terracotta, antická červená, venezia či ferrara nejen evokují hřejivou letní atmosféru, ale zároveň přinášejí i svěží jižní brízu do záplavy tradičních střech. Atraktivní hladká taška Zenit osloví hlavně příznivce funkcionalistického designu. Její hladký povrch reflektuje moderní trendy ve stavebnictví a představuje nový rozměr pro konstrukce šikmých střech. Vyzývavé barevné provedení carbon podtrhne moderní a kompozičně čisté linie domu. Jedinečný efekt na střeše vytvoří tato taška také v barevném provedení antická červená.

{phocagallery view=category|categoryid=23|limitstart=0|limitcount=0}

Odolná a bezpečná střecha

Výběr střešní krytiny musí odpovídat nejen estetickým nárokům budoucího uživatele, ale musí splňovat i fyzikálně-technická kritéria. Bezpečnost je vedle vizuální představy základním kritériem výběru střešní krytiny. Každý tvar střešní krytiny od společnosti Mediterran byl navržen s ohledem na komfort a bezpečnost uživatelů. Střecha Mediterran nepropustí dovnitř žádnou srážkovou vodu již od sklonu 22°. S použitím doplňkových opatření však lze realizovat střechy už od sklonu 15°. Přesný tvar a rozměry každého kusu betonové tašky se nemění ani časem. Systém drážek, které do sebe po uložení dokonale zapadají, ochraňuje střešní konstrukce před nežádoucí vlhkostí po celou dobu životnosti střechy. Díky tomu nemůže vlhkost pronikat dovnitř a degradačně působit na konstrukci střechy. Výhodou přesného tvaru tašek je i snadná a rychlá pokládka, která snižuje chybovost při pokrývání střechy. Beton je přirozeně nehořlavý materiál třídy A1, proto jsou všechny krytiny od společnosti Mediterran maximálně bezpečnou volbou pro vaši střechu.

Krytina od společnosti Mediterran se navzdory svému jižanskému charakteru vyznačuje jak vysokou odolností proti UV záření, tak i vysokou mrazuvzdorností a únosností. Střechy pokryté taškami Mediterran umožňují přinést svěží závan léta i do extrémních klimatických podmínek, které se vyznačují vydatnými sněhovými srážkami.

Střecha Mediterran znamená pohodové bydlení v lehkém letním stylu. Efektivně eliminuje vnější vlhkostní, akustické i světelné vlivy. Betonová krytina je navíc přirozeně odolná proti jakýmikoli povětrnostním podmínkám a agresivnímu působení vnějšího prostředí.

Přírodní krása v každém detailu

Tašky Mediterran jsou v dokonalé harmonii s okolním přírodním prostředím. Vyrábějí se technologií, která je šetrná k životnímu prostředí, z čistě přírodních materiálů: nejjemnějšího křemičitého písku frakce 0 až 4 mm, jakostního portlandského cementu a barevných pigmentů na bázi oxidu železa.

Díky charakteristickým vlastnostem, které tašce propůjčuje beton v kombinaci s dvojitou akrylátovou povrchovou úpravou, mají tašky mimořádně nízkou nasákavost. Ta se spolu s vysokou pevností, která se dozráváním materiálu postupně zvyšuje, podepisuje pod vysokou životnost střechy. Společnost Mediterran poskytuje na střešní krytinu 30letou písemnou záruku na přesnost rozměrů, vodotěsnost a mrazuvzdornost tašky. Kromě kvalitních vstupních surovin, jejichž kvalita je neustále kontrolována, je pro dokonalou funkčnost nezbytný i široký výběr střešního příslušenství a doplňků. Všechny výrobky Mediterran splňují požadavky nejvyšších evropských standardů a kvalit a jejich důkladným zapracování do střešního pláště vzniká předpoklad pro bezproblémové pohodové bydlení pod střechou s jedinečným estetickým výrazem.

www.mediterrancz.cz