Stavba dřevostavby svépomocí. Máte na to?

Co je na tom? Vždyť dřevostavba není nic jiného, než pár trámů obouchaných OSB deskami s vatou uvnitř. Základní desku si přece vylijete, dřevo je cenově dostupné a veškeré další materiály sežnete ve stavebninách. Samozřejmě na to nebudete sami, protože vám přispěchají na pomoc zruční kamarádi… Ano, i takto spousta lidí pohlíží na dřevostavby a pouští se do realizace svépomocí. Proč byste to (ne)měli udělat i vy?

 

Máte-li ve svém okolí zkušené tesaře, pak skutečně stačí navštívit levné stavebniny, nakoupit vše potřebné a pustit se do stavby. Ale ruku na srdce – v dnešní době již netrávíme volný čas s nářadím v ruce a o úskalích stavby domu víme mnohem méně než v minulosti.

 

 

Pravdou je, že stavbou svépomocí lze ušetřit nemalou částku. Pro průměrně zdatného jedince, který má ve svém okolí dobré známé z oboru stavebnictví, je realizace dřevostavby tímto způsobem možná. V opačném případě se stavba nepříjemně protáhne a hrozí, že nedopadne nejlépe.

 

Dnešní doba má od totality daleko. Jsme pracovně vytíženější a netrávíme volné víkendy tím, že pomáháme kamarádům na stavbě. Roli hrají i nové technologické postupy, které důvěrně znají jen lidé z oboru.

 

 

Ačkoliv realizace dřevostavby vypadá jednoduše, skutečně nejde o skládačku, ke které budete potřebovat stavební dřevo, vatu a „pár“ dalších materiálů. Zároveň byste si měli dobře spočítat, jestli se vám stavba vyplatí z časového hlediska. Pokud je cena vašeho volného času příliš vysoká, raději se obraťte na stavební firmu. I přesto můžete ušetřit tím, že si sami sežnete stavební materiál levněji (např. u firmy stavebniny HAMAX).

 

Na druhou stranu však můžete stavbou získat drahocenné zkušenosti. A pocit dobře odvedené práce také není k zahození. Rozhodnutí je na vás – my vám držíme palce, ať už se vydáte jakoukoliv cestou.