Jaké stavby jsou pro Krkonoš typické? Jednoznačně roubenky a poloroubenky

 

Je jen málo krajů a lokalit v naší republice, pro které jsou typické konkrétní stavby. Krkonoše se mezi ně ale bezpochyby řadí. Pro oblast Krkonoš jsou totiž typické zejména roubenky a poloroubenky. Jedná se o poctivé dřevostavby z masivních a kvalitních dřevin. Právě roubanou a poloroubenky dávají oblasti Krkonoš typické kouzlo. jak vypadá vzorová roubenka?

 

Typickým příkladem roubenky je chata Šípková

Pokud budeme v Krkonoších hledat typické roubenky a poloroubenky, chata Šípková může posloužit jako modelový příklad. Přesně tak by totiž měla klasická a poctivá roubenka vypadat. Postavená z masivního dřeva z velkých trámů, velkou střechou a typickými okny. Nechybí ani venkovní terasa se stylovým dřevěným zábradlím a podezdívka je samozřejmě kamenná. Šípková je ideálním příkladem klasické stylové roubenky.

 

roubal

 

I interiér je stylový

Ve většině roubenek se v dnešní době setkáte již s moderním nábytkem z dřevotřískových desek. Tento nábytek dokáže úplně pokazit celkový dojem z roubenky, jaký na vás zanechala roubenka zvenčí. Interiér by měl být také vybaven stylově. I tuto část chata Šípková splňuje. Její interiér je totiž vybaven stylovými replikami starodávného nábytku. Ty ještě podtrhnou kouzlo celé stavby. Nechybí ani typická kachlová kamna, na kterých můžete odpočívat nebo dokonce spát, jako pohádkový Honza. V podkroví je dokonce ještě dobová vana, kterou jinde budete hledat jen stěží. Ke krásnému zevnějšku je zapotřebí i krásný vnitřek.

  

chalJe Šípková možná i k ubytování?

Máte zájem o stylové ubytování v srdci Krkonoš v typické roubence, kterou představuje chata Šípková? Máte štěstí, protože Šípková je rekreační objekt, který si můžete pronajmout na vaší tuzemskou dovolenou. Můžete si být jistí, že na dovolenou v roubence budete ještě dlouho vzpomínat. Bude na vás působit atmosféra, kterou lze zažít jen v roubenkách.

 

Detailní informace o chatě Šípková najdete na www.chalupyroubal.cz