Střechy nemusí být pouze z betonu nebo kovu!

Mezi nejoblíbenější varianty střešních krytin pro šikmé střechy patří samozřejmě betonové tašky nebo plechy z lehkých materiálů. Ploché střechy jsou samostatnou kategorií, která vyžaduje především kvalitní hydroizolaci. Ovšem velmi rychle se rozšiřuje také obliba zelených střech. Zelená střecha je tvořena krásným zeleným travnatým porostem.

 

Mají zelené střechy i praktické výhody?
Největší výhodou zelené střechy je samozřejmě její osobitý a přírodní vzhled. Kromě designových vlastností má také spoustu praktických předností, které jistě oceníte. Zelená střecha brání přehřívání interiéru v horkých letních dnech. Zmenšují také kolísání vlhkostí vzduchu. Mají také tepelně-izolační účinky a dokáží šetřit výdaje na vytápění. díky svému krásnému vzhledu dokáží navodit pozitivní myšlení a pohodovou atmosféru. Velmi důležitá je také jejich schopnost zvukové izolace. To všechno jsou vlastnosti zelené střechy.

 

Jak zajistit zelenou střechu?
zelená střechaPro zajištění zelené střechy je nejdůležitější najít tu správnou firmu, která je zkušená a využívá pouze materiály té nejvyšší kvality. Jedná se totiž o velmi specifický druh střešní krytiny, který má přesně stanovené postupy a musí se dodržovat. Proto raději vybírejte firmu, která má s tímto druhem krytiny zkušenosti. Takovou firmou je na našem trhu společnost Hizol s.r.o. Ta se soustředí na realizaci plochých střech pomocí hydroizolační folie ALKORPLAN. Tyto fólie také využívá pro realizaci zelených střech. V oblasti zelených střech má společnost Hizol s.r.o. velké množství zkušeností z mnoha realizovaných zakázek. Profesionálové z Hizol vědí, co dělají.

 

 

Kompletní informace můžete najít na www.hizol.cz