I screeny mohou být vyráběny ekologicky. Například ze 100% recyklovaných PET lahví

 

Je pro vás recyklování odpadu každodenní činností? Snažíte se doma omezovat spotřebu vody a elektrické energie, ať už z důvodu ekologických nebo ekonomických? Pak si určitě dříve nebo později začnete klást i otázku, jestli materiály, které používají výrobci stínicí techniky, jsou k životnímu prostředí také dostatečně ohleduplné. Nejsou při jejich výrobě a užívání do ovzduší vypouštěny chemikálie? Zkuste si představit roletu z levné látky, zakoupenou v maloobchodním řetězci. K dosažení nízkých cen musí být nakupován co nejlevnější materiál. Nejčastěji samozřejmě ten základní – tkaniny. Ošetření tak levných tkanin většinou probíhá nebezpečnými chemikáliemi. A teď si představte, že do dětských pokojů v létě naplno pálí sluneční paprsky. Ano, horko zahřívá nejen sklo, ale i tkaninu. Z té se postupně uvolňují škodlivé chemikálie.

 

Věděli jste, že kvalitní evropští výrobci tkanin musí dodržovat zásady nízkých až nulových hodnot chemikálií, které využívají při výrobě látek? Tyto firmy musí každý rok obnovovat certifikáty kvality, nákladně testovat látky v laboratořích, soupeřit tvrdě o certifikáty jako Oko-Tex apod? Díky tomu vzniká také řada nehořlavých látek, které jsou vhodné i do veřejných prostor. Například ve školách už nebude hrozit popálení dětí od hořící a kapající rolety. Srovnávat cenu a kvalitu jedním metrem není možné. To je cena, kterou platíte kvalitnímu dodavateli stínicí techniky. Vždy bude cena na úkor kvality.

 

Přední výrobci tkanin pro stínicí techniku se snaží jít stále kupředu a společnost Bohemiaflex CS, s. r. o. s nimi drží krok. Nyní přichází na trh s unikátní novinkou zcela bez obsahu PVC, která je vyrobena jedinečnou metodou recyklace PET lahví, ze které vzniká polyesterové vlákno tkané do lehké, poloprůsvitné tkaniny.

 

Tento nový ekologický screen dokáže omezit průnik negativního UV záření, zabrání přehřívání interiérů, snižuje potřebu využívání klimatizace a v zimě zabraňuje tepelným únikům. Zároveň umožní dostatečný průnik denního světla do místností – tím také šetří spotřebu elektrické energie, kterou byste museli využít na umělé osvětlení.

 

Jaké jsou tedy všechny přednosti tohoto screenu?

 • 100% recyklované polyesterové vlákno vyrobené z PET lahví
  • Bez obsahu PVC
  • Využití v interiéru
  • Nehořlavý – třída M1
  • Omyvatelný mýdlovou vodou
  • Faktor otevřenosti 3% – ideální poměr ochrany před UV zářením a průniku denního světla
  • 8 moderních barevných odstínů
  • 2 šířky: 250 a 320 cm
  • Tloušťka: 0,45 mm; váha: 220 g/m2

   

   

  www.bohemiaflex-cs.cz

  www.bohemiaflex.com