Jak vybrat správnou technologii zateplení půdních prostor?

 

Stropem a půdními prostorami v domácnosti může unikat velké množství nashromážděného tepla. Zateplení těchto prostor může přinést úspory až 30% ze současných nákladů na vytápění. ovšem pouze v případě, že se rozhodnete pro ten správný druh. Možnosti jsou 2. zateplení pomocí deskových materiálů (polystyren,tvrzená minerální vlna) nebo pomocí foukané izolace. Který druh zateplení je pro stropy a půdy vhodnější?

 

U deskových materiálů hrozí velké riziko výskytu nedokonalostí

imagesDeskové materiály se na zateplení stropů a půdních prostor využívaly dříve. Nyní se veřejnost přiklání spíše k realizaci zateplení pomocí foukaných izolací. Důvodů je hned několik. Při práci s deskovými materiály hrozí zvýšené riziko vzniku tepelných mostů, kterými by teplo mohlo unikat. Foukané izolace naopak vytvoří souvislou izolační vrstvu, která dokáže teplo účinně udržet. Ale jsou tu i další důvody.

 

Porovnání deskových a foukaných izolačních materiálů

Desky se na půdu musí nanosit a vzniká nepořádek. Foukaná izolace se na místo určení dopraví hydraulicky, pomocí hadice z nákladního automobilu. Aplikaci zvládne jediný pracovník. Při zateplení deskovými materiály máte v objektu najednou partu montážních dělníků, kteří zde volně pobíhají. Budovu je tedy téměř nemožné plně využívat. Foukané izolace neomezí chod budovy. Zateplení stropů deskovými izolanty zpravidla není hotovo za jediný den. Pomocí foukaných izolací je strop zateplen za jediné odpoledne. Musíte ovšem vybrat firmu, která má s foukanými izolacemi bohaté zkušenosti.

 

Foukané izolace s.r.o. – více, než 16 let zkušeností v oboru

Jednou z nejzkušenějších společností v oboru foukaných izolací je na našem území firma Foukané izolace s.r.o. Ta svým zákazníkům může nabídnout více, než 16-ti leté zkušenosti se zateplováním. Ke své činnosti využívá foukané minerální izolace od předních evropských i tuzemských výrobců s těmi nejlepšími izolačními parametry. Díky zkušenostem pracovníků Foukané izolace s.r.o. si můžete být jisti, že zateplení bude odvedeno rychle, přesně a bez nepořádku.

 

Kompletní informace najdete na www.foukaneizolace.cz