Co je Feng-šuej?

Feng-šuej je poměrně diskutovaným tématem v oblasti bydlení. Nejen v České republice působí celá řada odborníků, která se specializuje na navrhování interiérů nebo i exteriérů domů či bytů právě podle pravidel Feng-šuej, vychází i různé publikace, které radí, jak si bydlení podle Feng-šuej zařídit. Co se tedy za Feng-šuej skrývá a proč byste se o něj možná měli zajímat i vy?

 

Zajištění dokonalé harmonie

Feng-šuej (psáno také Feng shui) je název pro prastaré čínské učení. Předmětem učení je vztah člověka a místa. Zabývá se lidským životem a vlivy prostředí na jeho kvalitu. Podle Feng-šuej by každá věc měla mít své určité místo a vše by mělo spolu ladit tak, aby byl zajištěn plynulý tok energie čchi. Speciálním uspořádáním věcí v prostoru by tak mělo dojít k vytvoření absolutní harmonie.

 

Vliv pěti elementů

Učení Feng-šuej pracuje také s významem polarity jing a jang a také s pěti zemnými elementy – vodou, zemí, dřevem, ohněm a kovem. Cílem učení je, aby byla mezi elementy vytvořena harmonie. Feng-šuej si také všímá barev a jich vlivu na lidskou psychiku. Řeší také tvary, vůně i zvuky.

 

Spokojené bydlení

Cílem učení je, aby každý žil v dokonalém prostředí a jeho život se tak stal lepším. Právě proto se o pravidla Feng-šuej zajímá celá řada bytových návrhářů a snaží se ho uvést do praxe. Pokud se i vy chcete cítit lépe, zajímejte se o Feng-šuej, třeba zjistíte, že opravdu funguje. 

Feng-shui-bedroom-saidaonline