Tepelné čerpadlo vhodné pro Vaši dřevostavbu

 

V každé moderní novostavbě se velmi řeší oblast vytápění. Vždy chceme, aby bylo vytápění snadné a hlavně levné. Snažíme se o dokonalou tepelnou izolaci dřevostaveb, aby teplo nemohlo unikat, a zároveň hledáme ty nejlepší způsoby vytápění, které zajistí další úspory a budou efektivní. A právě proto jsou v současnosti tolik vyhledávaná tepelná čerpadla. Existuje mnoho druhů a řešení. Které bude pro Vaši dřevostavbu ideální?

 

carpZákladem je volba správného druhu

Při výběru tepelného čerpadla pro svou domácnost budete mít na výběr ze tří základních modelů. Jedná se o tepelná čerpadla vzduch/voda, země/voda a voda/voda. Všechny tři druhy slouží k ohřevu vody, kterou lze následně využívat k vytápění dřevostaveb. Rozdíl je ale v tom, z čeho tepelná čerpadla odebírají teplotu. Tedy z vody, země nebo ze vzduchu. Při výběru tepelného čerpadla země/voda je nutné pod trávník položit vrstvu, která bude absorbovat teplo ze zeminy a předávat ho do čerpadla. Takto se zaberou velké plochy zahrady. Při volbě tepelného čerpadla voda/voda je zapotřebí hluboký vrt nebo i více vrtů. Bohužel ne všechny terény jsou k hloubkovým vrtům ideální. A proto je tím nejvyužívanějším druhem čerpadel zejména model vzduch/voda. Toto čerpadlo odebírá teplo přímo ze vzduchu. Nejsou nutné žádné další úpravy, jen usazení čerpadla na správném místě.

 

Jak je to s cenou?

Cena tepelných čerpadel může být různorodá a záleží na mnoha faktorech. Ceny tepelných čerpadel nejsou nijak levné. Při jejich nákupu se připravte na investici v řádech několika desítek tisíc korun. Pokud si ale detailně prostudujete, kolik financí jste schopni s tepelným čerpadlem ušetřit. Jedná se doslova o tisíce korun za každou topnou sezónu. Návratnost celé investice tedy není v řádech několika generací, ale několika let. Vždy ale musíte hledět na kvalitu čerpadla. Vybírejte kvalitní a spolehlivé produkty od známých výrobců.