Toužíte nejenom po krásném, ale také po ekologickém domě? Zvažte moderní montovanou dřevostavbu

Montované dřevostavby se těší velké popularitě. Za ní stojí nejenom jejich rychlá výstavba, ale především následné nízké náklady na energie. Tímto ovšem výčet předností montovaných domů zdaleka nekončí. Naopak.
V montované dřevostavbě žiji již osmým rokem. Před tím jsem bydlela v klasickém bytě. A mé zkušenosti? Dřevostavbu bych za zděný dům už nevyměnila. Spolu s nízkými náklady na energie, které jsem si snížila ještě instalací fotovoltaického systému, si mi ve dřevě především dobře dýchá. A samozřejmě jsem ráda, že žiji alespoň trochu ekologicky. Taková je totiž samotná výstavba montovaných dřevostaveb jako takových. Ty tak mohu z vlastní zkušenosti doporučit. Buďme ale konkrétní.

 

Dřevostavba, nebo zděný dům?

V první řadě bychom vám rádi objasnili pojem montovaná dřevostavba, který pro mnohé bývá zavádějící. Zdaleka se nejedná jen o roubenky a zahradní domky. Vaše moderní dřevostavba, budete-li chtít, může mít i podobu klasického zděného domu. Ale i celodřevěná fasáda může působit velmi moderním dojmem.

 

Dřevo skvěle izoluje

Jednou z hlavních předností moderních dřevostaveb (samozřejmě postavených na základě moderních technologií a postupů) je již zmíněná energetická nenáročnost. V moderních dřevostavbách se tak dobře udržuje vnitřní stabilní teplota. Všimněte si, že zatímco ve zděných domech se z komínů kouří již na začátku topné sezóny, komíny dřevostaveb v té době ještě zůstávají v klidu. V dřevostavbách se zkrátka musí začít topit, až když opravdu udeří zima – v závislosti na tepelných preferencích jejích obyvatel samozřejmě.

 

Montované dřevostavby Plzeň

Dodavatele a výrobce své nové dřevostavby vybírejte pečlivě. V hledáčku vašeho zájmu by měla být firma s dobrými referencemi a samozřejmě zkušenostmi. Dřevostavby na klíč těch nejvyšších kvalit opouštějí výrobní linku například společnosti J.Group (www.jgroup.cz), která při výrobě používá jedinečný stavebnicový systém J. Group, jenž se už po několik dekád těší velké oblibě například ve skandinávských zemích, tedy lokalitě s velmi extrémním počasím.

 

Montovaný dům na klíč

Cesta k vlastnímu domu nikdy nebyla tak jednoduchá. Svůj nový dům snů si můžete jednoduše vybrat z katalogu domů společnosti, v němž najdete domy různých cenových relací. V každém případě doporučujeme zvolit montovaný dům na klíč, jenž vám ušetří spoustu času i starostí, které byste měli s pouhou hrubou stavbou.

 

Vyzpovídejte spokojené majitele

A pozor, firma jako jedna z mála umožňuje nejenom návštěvu vzorového domu, ale dokonce vám umožní vyzpovídat majitele již postavených domů! Tak si je výsledkem své práce jista. A co vy víte, třeba se jednou se svými zkušenostmi s bydlením v dřevostavbě potenciálním zájemcům o nové bydlení budete svěřovat i vy. Tak neváhejte!