Triky s barevnými kostičkami

Keramické obklady a dlažby se vyrábějí v neuvěřitelném množství variant a designů. Přesto se může stát, že se trefíte zrovna do stejného nebo podobného, jaký má váš soused, a to nepotěší. Preferujete-li jistotu originálu, nabízí se mozaika.

 
 
 
 
 
  

Sám sobě tvůrcem
mozaikaPokud máte výtvarné cítění, můžete se pokusit sestavit si vlastní návrh. Nejlépe to půjde tak, že si nakreslíte budoucí stěnu na papír. Ať již zvolíte abstraktní obrazec nebo třeba květinové či figurální motivy, je potřeba mít přesné rozvržení, které posléze přenesete nejlépe na karton ve skutečné velikosti. Ten potom rozměříte a očíslujete barvy podle formátu mozaikových kostiček. Sestavení nechte radši na odbornících, ale pokud si troufáte, tak vězte, že je nejdůležitější dodržet vertikální a horizontální linie, aby se vám celý obraz nesesunul k jedné straně.

Fantazii se meze nekladou
Mozaiku sestavenou z kostiček doporučujeme záměrně proto, že i zručný laik si s ní dokáže poradit. Samozřejmě, pokud uspějete s tímto formátem, můžete se pustit i do mozaiky z nepravidelných formátů, ale ty už jsou určeny spíše pro umělce.

Tón v tónu
Jednou z možností, jak pracovat s mozaikou, je kladení různých odstínů jedné barvy. Tak můžete vytvářet abstraktní kompozice, které jsou vysoce elegantní. V případě použití keramiky s designem perleti dosáhnete i dojmu jistého luxusu.

Pokud si nejste jisti, že máte dostatečně pevné výtvarné cítění, zajděte do showroomu společnosti ASSO v Biskupské ulici č. 8, v Praze. Tady vám rádi pomohou při výběru a sestavování mozaik, které se cenově pohybují od 648 Kč/ m2 do 13 788 Kč/ m2 s DPH.

www.asso.cz