Nebojte se betonu!

Líbí se vám moderní stavby? Bez cimbuří, věžiček a roztodivných vikýřů podnikatelského baroka? Zajímá vás funkční, jednoduchá krása, která nebude stavět na odiv, že na to máte, ale zato bude plně sloužit svému účelu a ostudu vám rozhodně neudělá? Pak máme pro vás beton. Materiál, který je notoricky známý jako stavební materiál, ale už méně jako hodnotný designový prvek.

 

 
  

Různé povrchy
V nejnovějších trendech je beton uchopen jako zcela jiný materiál, než jsme byli zvyklí. Návrháři keramických dlažeb a obkladů využili neokázalý vzhled betonu a vytvořili několik zajímavých možností, jak jej využít dokonce i v interiéru. Vyhráli si se strukturou a podle druhu použitého písku, se pak povrch barví do různých odstínů šedé nebo do jemně béžové barvy s drobnějším nebo hrubším zrněním kamínků. Podle druhu úpravy potom použijeme dlažbu s lesklým, hlazeným nebo leštěným povrchem do koupelen, kuchyní, ale i na podlahovou plochu rozlehlejších interiérů. Nezapomeneme na podlahové vytápění. Na stěny potom patří beton s otiskem dřevěného bednění, který vypadá obzvláště dobře v obdélníkových formátech, položených svisle nebo vodorovně.

assoasso

Ven na terasy a chodníky pokládáme keramickou dlažbu s designem betonu hrubšího povrchu. Výhodné je propojit dům s terasou i schodovými prvky v jednotné linii. To u betonu není problém.

Fasáda jako krásný plášť
Fasáda z keramických obkladů s designem betonu nejen že povýší celou stavbu do výšin architektonického nebe, ale zároveň ji ochrání před povětrnostními vlivy. Navíc je tento materiál výhodný i ekonomicky.

Přijďte si vybrat keramickou dlažbu a obklady s designem betonu do showroomu ASSO v Biskupské ulici č. 8 v Praze 1. Formáty 15, 20, 30, 60 x 120, 30×60 v cenách od 792 Kč do 2 106 Kč/m2.

www.asso.cz