Mytí oken ve třech krocích. Zapomeňte na štafle, noviny i těžký kbelík!

Prosvětlené místnosti jsou příjemné, to se ale nedá říct ve chvíli, kdy přijde na řadu mytí oken. Komu by se chtělo celé odpoledne trávit nošením těžkého kbelíku s vodou tam a zpátky, lezením po štaflích a leštěním novinami? Po takovém dni jsou i ti otrlejší z nás často úplně vyčerpaní. A není se čemu divit. Tradiční mytí oken je opravdový oříšek.

Velká okna jsou náročná na údržbu a jejich mytí nepatří mezi oblíbené činnosti. Většina lidí ještě stále okna myje tím tradičním způsobem, který uplatňovaly naše babičky – štafle, kbelík, hadr, noviny . Tento způsob mytí oken je pak opravdu fyzicky náročný. Naštěstí v dnešní době už díky technickému pokroku nemusíme okna mýt ručně a nepotřebujeme tak štafle, kbelík ani noviny.

Pohodlně se dostaneme i k vyšším částem oken a nebo ke střešním oknům. Moderním řešením je aku stěrka Kärcher, například Kärcher WV 5 Premium Nonstop Cleaning Kit nebo limitovaná výroční edice WV 2 Premium 10 Years Edition. Mytí oken je tak až třikrát rychlejší a vpodstatě bez větší námahy. A tak se velkých oken u svých domácností už nemusíme vůbec obávat a můžeme si naplno užívat světlo i výhledy, které nám poskytují.

Postup při práci je velmi jednoduchý. Nepotřebujete spoustu vody a velké množství novin na leštění.

Postup můžeme rozdělit do pár kroků:

V první řadě na okna nastříkáme pomocí rozprašovače čisticí prostředek a mikrovláknovou utěrkou na konci této láhve umyjeme nečistoty. Rozprašovač s rozmývákem jsou příslušenstvím aku stěrky.

Poté aku stěrku přiložíme k oknu a plynulým pohybem směrem dolů odsáváme vodu s nečistotami. Špinavá voda se rovnou odsává, a tak nikde nekape ani nezůstává ve spodní části okna, kde bychom ji museli utírat. Okno je většinou ihned průzračně čisté.

A když někde přece jen zůstane šmouha, jednoduše postup zopakujeme přímo na tomto místě. Všechna špinavá voda se shromažďuje v nádržce, kterou stačí po úklidu pouze vylít a vypláchnout. Aku stěrka Kärcher si dokáže poradit i s výše položenými okny či prosklenými plochami bez štaflí. Díky volitelnému příslušenství jako je prodlužovací tyč, je možné mýt okna až do výšky 4 metrů.

Dnešní trendy bydlení tak pro nás nejsou díky moderní aku stěrce žádnou překážkou. Více na www.karcher.cz a www.svetcisteni.cz