Už nyní je čas začít přemýšlet, jak v zimě snížit výdaje za vytápění!

 

V těchto horkých letních dnech, kdy teploty dosahují v mnoha případech historického maxima, jen málokdo z nás přemýšlí o zimě a o penězích na vytápění. Zejména majitelé starších rodinných domů by se ale měli nad touto oblastí začít zamýšlet i nyní. A jak se donutit? Stačí se podívat na loňské účty za vytápění. Částka několika tisíc nebo dokonce desítek tisíc korun, kterou jste museli ze svého rozpočtu na vytápění využít, by vás mohla přesvědčit, abyste začali jednat.

 

Máte čas vše promyslet a vybrat ten správný způsob

Nejefektivnějším řešením, jak snížit výdaje za vytápění v zimním období, je snaha o maximální udržení tepla v interiéru. Tedy o co nejvyšší zmírnění tepelných ztrát. Možná vás napadne výměna oken nebo zateplení fasády domu. Tyto kroky jsou také často prováděny. Při výběru technologie snížení tepelných ztrát by vodítkem měla být především výše investice, účinnost systému a návratnost financí. Pokud budeme porovnávat cenu, účinnost a návratnost financí tak zjistíme, že ani výměna oken ani zateplení fasády nedosahují nejvyšších hodnot. Lepších výsledků dosahuje zateplení půd rodinných domů.

 

Proč stropy a jakou metodu zvolit?

Možná si říkáte, že zateplením stropů nemůže být dosaženo výrazného snížení tepelných ztrát u rodinných domů, ale opak je pravdou. Nezateplenými půdami a stropy naopak uniká velmi podstatná část tepla rodinných domů. Teplý vzduch má nižší hustotu a díky tomu nižší hmotnost. Logicky tedy stoupá vzhůru. Pokud na stropě nenarazí na tepelnou izolaci, putuje teplo dále téměř bez užitku a je potřeba znovu vytvářet nové. Velmi důležité ale je, aby byla na půdách vytvořena souvislá vrstva izolačního materiálu bez tepelných mostů. U deskových materiálů a izolací v rolích to bývá velmi složitý úkol, zejména na členitých půdách. Ideální volbou jsou foukané izolace.

 

Foukané Izolace s.r.o. – Specialista na tuto technologii!

Specializovanou společností v této oblasti s více než 18-ti letými zkušenostmi je firma Foukané Izolace s.r.o.. Ta pro zateplení půd využívá izolační materiály nejvyšší kvality, které zajistí úsporu až 30% ze současných nákladů na vytápění, tedy i několik tisíc korun ročně. Návratnost investice je v rozmezí 4-6 let. Celý proces zateplení od příjezdu firmy až po její odjezd zpravidla trvá 5-6 hodin a není nutná žádná stavební příprava ani vyklizení půd.

 

Detailní informace najdete na www.foukaneizolace.cz.