Větrání okny není efektivní

 

Udržování správné vlhkosti vzduchu v interiéru je v boji proti plísním a vlhnutí zdiva tím nedůležitějším. Nejlépe vysoké vlhkosti vzduchu v interiéru zabráníme větráním, kdy se do místnosti přivádí čerstvý vzduch zvenčí. Větrání pomocí oken ale není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. K účinnému větrání a výměně vzduchu je totiž zapotřebí otevřít okna dokořán. Otevření ventilace nestačí. Při otevření oken dokořán ale uniká z místností také velké množství nashromážděného tepla. Naštěstí společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. nabízí produkt, se kterým může být i větrání efektivní a snadné.

solarŘešením jsou solární ventilace

Produktem, se kterým budete moci větrat efektivně a snadně od společnosti PAVLŮ-Complex, s.r.o. jsou solární ventilace. Jedná se zejména o solární panely, které se instalují na fasádu domu nebo na jeho střechu. Do panelů je nasáván čerstvý vzduch zvenčí. Díky solární energii v panelech se vzduch ohřeje a pak putuje flexibilní hadicí ve zdi k ventilátoru. Ventilátorem je vzduch vháněn do místnosti. Do té tedy proniká čerstvý vzduch, který ji ale neochlazuje ani v zimním období, protože se nejprve ohřeje. Nasávání vzduchu i funkce ventilátoru také fungují na principu solární energie. Takže je jejich provoz zcela zdarma. Solární panely tedy nezatěžují domácnost žádnými provozními náklady.

solPanely SolHeat nabízí ještě něco navíc

Společnost PAVLŮ-Complex, s.r.o. nabízí 2 modely solárních panelů – SolFresh a SolHeat. Solární panely SolFresh disponují všemi funkcemi, které zde byly popsány. Solární panely SolHeat mají ještě jednu funkci navíc. Rozhodně se nejedná o žádnou zanedbatelnou součást. Dokáží místnost také účinně temperovat a zvyšovat teplotu v místnosti zcela zdarma. Kromě funkce nasávání vzduchu zvenčí dokáží totiž nasávat do panelů i vzduch přímo z místnosti. Panely ještě zvýší jeho teplotu, odstraní vlhkost a posílají ho ventilátorem zpět. Teplota vzduchu je tedy vyšší a místnosti se ohřívají zcela zdarma.

Kompletní informace najdete na www.solarniventilace.cz