Vybíráme svítidla a osvětlení

Máte občas pocit, že vašemu bydlení něco schází a necítíte se v něm dostatečně útulně? Vyzkoušejte obměnit stávající osvětlení za nové nebo si nějaký typ osvětlení dokoupit. Existují nejrůznější typy osvětlení, které jsou především přizpůsobeny místnostem, do kterých jsou určeny. Mnozí vnímají svítidla pouze jako zdroj světla a nevěnují jim příliš velkou pozornost. V dnešní době ale nabízí mnohem víc. Mimo své hlavní funkce mohou být svítidla módním dekorativním prvkem a s novými technologiemi získá vaše bydlení úplně nový rozměr.

 

Typy svítidel pro moderní interiéry

Například LED technologie přináší velmi moderní RGB typ osvětlení, který můžete zakoupit i s dálkovým ovladačem. Zkratka RGB znamená, že svítidlo nesvítí jen bílou barvou, ať už teplou či studenou, ale několika barvami a odstíny. Díky ovládání můžete tyto barvy libovolně měnit, případně vytvářet zajímavé světelné efekty. Výborně se hodí například do koupelny či obývacího pokoje. Jedná se však o dekorativní typ osvětlení. Jako hlavní zdroj světla můžete zvolit lankové či kolejnicové systémy, které jsou vhodné do větších interiérů případně klasická stropní svítidla doplněná stojacími lampami či zápustným bodovým osvětlením.

Výbornou vychytávkou jsou také zápustná svítidla do nábytku. Jestliže máte velkou šatní skříň, případně jdete s dobou a máte rádi moderní prvky, jedná se o správnou volbu pro vás. Tato svítidla jsou obvykle vybavena pohybovým senzorem. Ten zajistí okamžité zapnutí a vypnutí světla za vás, stačí pouze otevřít či zavřít malou skříňku nebo šatní skříň, ve které je svítidlo nainstalováno. Některá svítidla do nábytku mají zabudované tlačítko, a tak je zapínání a vypínání na vás. Dalším velmi užitečným typem osvětlení jsou zápustná svítidla ke schodišti či do chodby. Většina těchto svítidel disponuje LED světelnými zdroji, které mají velmi nízkou spotřebu energie, a tak mohou tato orientační svítidla svítit i celou noc bez výrazné spotřeby energie. Nabídka svítidel je velmi rozsáhlá a určitě najdete přesně to, které hledáte.