Zabezpečte svou nemovitost či kancelář

Bezpečnostní dveře a zámky dnes již nestačí! Opravdu efektivní ochrana v sobě spojuje mechanické i elektronické zabezpečovací prvky. Ochrana domu začíná již u vchodu.

Bezpečnostní dveře mohou být z různých materiálů, ale musí splňovat určité normy. Bývají vybaveny rozvorovým trezorovým mechanismem. Zárubeň dveří se doporučuje po celém obvodu vylít betonem, aby se nedala rozepřít pomocí heveru. Dalším stupněm zabezpečení jsou prvky elektronické ochrany. Mezi nejpoužívanější prvky pro elektronické bezpečnostní systémy patří

  • prostorové detektory
  • snímače otevření či rozbití skla
  • prostředky osobní a předmětové ochrany – tísňový hlásič, otřesový detektor, alarm do domu
  • perimetrická ochrana – mikrovlnné bariéry či plotové systémy
  • výstupní prvky – vnitřní i venkovní sirény, GSM komunikátory, telefonní hlásiče

EZS je stavebnicovým systémem, ke kterému je možné přidávat i doplňková zařízení, např. detektor zaplavení, kouřový hlásič, detektor úniku plynu či tísňové tlačítko. Doplňková zařízení mohou být významnou pomůckou i při péči o osobu blízkou, kdy při instalaci je možno kromě standardní ochrany nastavit i funkci opačnou a hlídat klidový stav (nulový pohyb). EZS může být i bezdrátové.

Jak to funguje v praxi? Mozkem EZS je ústředna skládající se z plošného spoje s mikroprocesorem, napájecího zdroje a vstupů pro zapojení jednotlivých detektorů. Je-li aktivován režim ostrahy, neměl by se nikdo dostat ke klávesnici, aniž by to detektor zaznamenal. Systém bývá uzpůsoben tak, aby obyvatel nemovitosti měl dostatek času na deaktivaci systému, například zadáním číselného kódu.

Trh je zahlcen různými velmi špatně pracujícími detektory, čidly i řídicími jednotkami v různých cenových relacích. Proto neváhejte a využijte bohatých zkušeností firmy RAZAK SECURITY SOLUTIONS a kvalitně zabezpečte svou nemovitost i Vy!