Jak najít dodavatele moderního srubu

Moderní srub si většina lidí představí v lyžařském středisku. Přitom může sloužit i jako krásné víkendové útočiště, nebo dům na celoroční obývání. Interiér totiž může být zařízen jako kterákoliv jiná domácnost. Prvním krokem je nalezení dobrého dodavatele. Přečtěte si, jak jej snadno a rychle najít.

 

Jaký srub vybrat

V zásadě se objevují dva typy technologie výstavby srubů, a to kanadská a norská. Kanadská technologie sestavuje stavbu z kulatých kmenů, pouze očištěných o kůru. Díky tomu je srub odolnější vůči mrazům. Norská technologie tyto kmeny opracovává do hranolů. Stěny interiéru jsou proto hladké a stabilní. Nevíte, kde hledat moderní sruby a jak by měl ten váš konkrétně vypadat? Nechte se inspirovat na internetu a poradit od dodavatele, který má zkušenosti.

Než bude možné se nastěhovat

Srub sice postavíte rychleji než cihlový dům, ale musíte počítat s přestávku na vyschnutí a zrání. Je to taková obdoba vymrznutí u cihlového domu. Kanadský srub vyžaduje dobu 12-18 měsíců. Oproti tomu norský si potřebuje odpočinout 7-8 měsíců. Můžete se tedy rozhodnout o typu srubu dle doby. Pro jistotu termíny výstavby i zrání konzultujte vždy s dodavatelem.

 

Kde hledat a najít dodavatele moderního srubu

Ověřte si tržní cenu a najděte dodavatele v okolí přes Poptávej.cz. Vyšetřete si pár minut času a pečlivě vyplňte poptávkový formulář. Uveďte sem informace o zvolené technologii, lokalitě a případně vložte i obrázky srubů, které jste si vybrali jako inspiraci. Celá poptávka bude odeslána stavebním firmám v okolí. Zájemci vypracují ceník na míru a odešlou jej přímo do vašeho emailu. Budete tak mít skvělé srovnání a budete jen vybírat tu nejlepší nabídku. Služba je pro poptávající zdarma a je nezávazná.

Pozemek vhodný pro zděný dům určitě dobře poslouží i pro moderní srub. Pokud jej teprve sháníte, můžete využít stejný postup jako při hledání dodavatele.


TAG