Hypotéka bez doložení příjmu

 

Právě hypotéka je často jedinou možností toho, jak lze vlastně financovat koupi vlastního domu, nebo také bytu. Stejně tak je samozřejmě možné daný úvěr využít třeba i na stavbu, nebo rekonstrukci. Díky tomu se hypotéka na bydlení stává doslova záchranou pro ty, kdo si chtějí splnit sen o vlastní bydlení. A patříte-li mezi ně, potom o této možnosti čtěte více. Především potom o možnostech, na které je dobré dát při výběru pozor. Mezi ty patří:

  • Výše případných poplatků
  • Délka fixace
  • Velikost úroků
  • Podmínky získání bonita
  • Rychlost vyřízení

 

Příjem není třeba vždy dokládat

Co rozhodně patří mezi velmi důležitý aspekt, to je nutnost dokládání příjmu. V tomto směru mohou leckteré banky vycházet vstříc svým klientům, a to hlavně tak, že potvrzení příjmu nevyžadují. Stačí jim tak třeba obraty na bankovním účtu. Podobně je to v případě, kdy uvažujete i o refinancování hypotéky. Velký vliv na tom má i fakt, že za danou hypotéku je ručeno nově pořizovanou nemovitostí, která v případě nesplácení pokryje náklady banky. Posledním důvodem, proč příjem není vždy požadován, je i nutnost využití postupného čerpání peněz, což platí hlavně u samotných staveb rodinných domů.

 

Jak vybrat tu nejvýhodnější?

Tato otázka samozřejmě trápí každého, kdo nad hypotékou přemýšlí a má zájem na jejím získání. Dnes ji navíc poskytují jak banky, tak i nebankovní společnosti, a tak je třeba udělat si dobrý přehled, ke kterému využijte srovnání hypoték. Během chvíle a z pohodlí domova tak zjistíte, kolik a za jakých podmínek můžete získat, co je k získání třeba splnit, nebo zda je to spojeno s určitými poplatky a v jaké výši. Daný krok by tak měl být nezbytností pro každého, kdo uvažuje nad financováním bydlení právě touto formou a chce ho mít co nejvýhodnější – třeba i proto, že nebude muset dokládat příjem.