Zahrada na střeše je opravdu unikát

Na vaší střeše nemusí být položená pouze klasická krytina jako například tašky, šindele nebo plech. Jako materiál pro pokrytí střechy může být použita také přírodní tráva. Taková střecha se nazývá „zelená střecha“. Tato metoda je například v Německu velmi populární a pomalu se začíná tento trend rozšiřovat i do naší země.

 

 

Zelená střecha s sebou přináší mnoho výhod
zelená střechaTento druh střešní krytiny je krásný a originální na pohled a má také mnoho dalších výhod. Mezi vynikající vlastnosti zelené střechy patří úspory energie na vytápění a chlazení a snížení pronikání vysokofrekvenčního elektromagnetického vlnění. Nákup zelené střechy je z dlouhodobého hlediska také ekonomicky výhodný, pokud vezmeme v úvahu životnost materiálu. Střecha je naprosto bezúdržbová a trvanlivá. Zelené střechy přinášejí také redukci znečištění životního prostředí.

Kde najít firmu, která zrealizuje zelenou střechu?
Zelená střecha je střecha částečně nebo zcela pokrytá vegetací a půdou, nebo pěstebním substrátem vysazovaným nad hydroizolační membránu. Z tohoto tvrzení vyplývá, že tomuto druhu střech se věnují firmy, které provádí hydroizolaci střech. Prověřenou společností, která se zabývá realizací zelených střech a hydroizolací plochých střech je firma Hizol s.r.o. Pokud se rozhodnete pro realizaci zelené střechy, bude Hizol s.r.o. jednoznačně správnou volbou. Je jedno jestli je vaše střecha šikmá nebo plochá. Profesionální pracovníci této společnosti si poradí se vším a odvedená práce bude opravdu dokonalá.

Více informací o hydroizolaci střech a o zelené střeše naleznete na www.hizol.cz.